Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. januára 2007

NS SR zajtra o osude advokátky Márie M.Najvyšší súd SR by mal vo štvrtok rozhodovať o osude advokátky Márie M., ktorú Slovenská advokátska komora (SAK) vylúčila zo svojich radov, lebo ako agentka spolupracovala pri ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINYA) - Najvyšší súd SR by mal vo štvrtok rozhodovať o osude advokátky Márie M., ktorú Slovenská advokátska komora (SAK) vylúčila zo svojich radov, lebo ako agentka spolupracovala pri odhaľovaní korupcie svojho kolegu.

Podľa SAK Mária M. porušila základnú povinnosť advokáta byť nezávislým, keď pri odhaľovaní korupcie svojho kolegu Pavla P. spolupracovala s políciou ako agentka. Advokáta v novembri 2006 Špeciálny súd (ŠS) odsúdil za podplácanie na dvojročný podmienečný trest. Podľa súdu, v presne nezistenom čase v júli 2004 na dvoch stretnutiach v piešťanskom hoteli Eden prisľúbil advokátke 100 000 korún za to, že ovplyvní svojho klienta, aby zmenil výpoveď v prospech obžalovaného, ktorého v rovnakej trestnej veci zastupoval on. Rovnakú sumu 100 000 korún mal dostať aj jej mandant. Na ďalšom stretnutí 16. septembra 2004 jej údajne Pavol P. v hoteli odovzdal úplatok 30 000 korún.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najdôveryhodnejším politikom u nás je premiér Robert Fico
<< predchádzajúci článok
Snehové delá môžu byť hriechom, varuje rakúsky teológ

NS SR zajtra o osude advokátky Márie M. - diskusné fórum čitateľov