Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2012

O registráciu požiadalo v Rusku vyše 140 politických stránViac než 140 politických strán v Rusku podalo žiadosť o registráciu po zavedení novej legislatívy, ktorá zjednodušuje registračný proces. Informoval o tom vo štvrtok predseda Výboru Štátnej dumy pre ...Zdieľať
rusko putin MOSKVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Viac než 140 politických strán v Rusku podalo žiadosť o registráciu po zavedení novej legislatívy, ktorá zjednodušuje registračný proces. Informoval o tom vo štvrtok predseda Výboru Štátnej dumy pre ústavnú legislatívu Vladimir Pligin.


"Doteraz zaslalo svoju registráciu ministerstvu spravodlivosti 143 politických strán," povedal Pligin. Podľa jeho slov by preto mohlo v Rusku čoskoro byť okolo 150 účastníkov na politickom procese. V súčasnosti má Rusko len sedem oficiálne registrovaných strán.

Nový zákon o činnosti politických strán v Rusku vstúpil do platnosti na začiatku apríla. Norma redukuje požadovaný počet členov potrebný pre registráciu strany z predchádzajúcich 40 000 na 500. Ruší tiež požiadavku na zbieranie voličských podpisov s cieľom zabezpečiť si účasť na voľbách.

V roku 1999 sa na voľbách do ruskej Štátnej dumy zúčastnilo 169 strán. V ďalších dvoch voľbách to už bolo len sedem strán, keďže Kremeľ sprísnil pravidlá a strany museli vykázať minimálne 40-tisícovú členskú základňu.

Informácie priniesla agentúra RIA Novosti.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česká Škoda Auto zvýši mzdy, štrajk nebude
<< predchádzajúci článok
Popocatépetl chrlí popol, obyvateľov pripravujú na útek