Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2011

O voličov sa chce údajne uchádzať aj hudobná stranaLíder skupiny Horkýže slíže Peter „KUKO“ Hrivňák má byť predsedom stranyZdieľať
Hudobná strana pre každéhoDo súboja o voliča pred marcovými parlamentnými voľbami možno zasiahne aj Hudobná strana pre každého (HSPK), ktorú dnes predstavil v Bratislave líder skupiny Horkýže slíže Peter „KUKO“ Hrivňák. Ten má byť aj predsedom strany. V aktuálnom registri politických subjektov sa takáto strana zatiaľ nenachádza. Hrivňák na tlačovej besede dnes povedal, že strana vznikla odkúpením značky inej politickej strany. Viac prezradiť nechcel, vraj kto je za stranou, sa verejnosť dozvie v pondelok. Uviedol len, že okrem členov skupiny Horkýže slíže majú vo voľbách kandidovať aj členovia skupín POLEMIC a KONFLIKT. „Nie je to recesia. Je to na vážno. Takýto subjekt je možný. Aj hudbou sa dá osloviť ľudí, mládež aj dospelých,“ vyhlásil Hrivňák. Politika je pre hudobníkov veľká neznáma, ale za údajnou stranou sú aj ľudia, ktorí už majú skúsenosti s

Avizovaná strana podľa neho nemá veľké ambície. „Ale kto to neskúsi, tak sa nikdy nedozvie,“ uviedol. Hudobná strana sa chce dostať do parlamentu. „Náš cieľ je ísť štvrtou cestou. Niektoré strany sa oháňajú treťou cestou, my to chceme skúsiť štvrtou cestou,“ vyhlásil líder údajnej strany. Hudobníci prišli dnes pred novinárov v oblekoch, ktoré mnohí oprášili od svadby. „Chceme s vážnou tvárou povedať, že to s kandidatúrou myslíme vážne,“ zdôraznil.
 

Zatiaľ oficiálne neexistujúca nová strana má už pripravený aj desaťbodový program. Chce viac financií do kultúrnych akcií v regiónoch a školách. Chce viac kultúry do parlamentu. Pred každým rokovaním sa má spievať hymna, alebo iná národná pieseň.
 

Vo februári plánujú hudobníci mítingy v menších okresných mestách, výnimkou bude míting v Nitre. Na mítingoch budú variť guláš, pivo, vystúpia kapely. Rozdávať sa budú balóniky, vlajočky. „Keď sa dostaneme do parlamentu, budeme skákať meter dvadsať a bude veľká žúrka. Alkohol bude tiecť prúdom a my po ňom. Keď nepostúpime, žúrka bude aj tak,“ vyhlásil Hrivňák.
 

Podľa podpredsedu Hudobnej strany pre každého Juraja „Doktora“ Štefánika ľudia budú prekvapení, kto stojí za stranou. Prezradil, že strana bude presadzovať, aby sa každý párny deň na všetkých úradoch spievalo.

 

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Horkýže Slíže predstavili nový videoklip s Evou Pavlíkovou "Mám v pi.. na lehátku" (28. 4. 2011)
 Turné Horkýže Slíže s Polemicom začalo vo vypredanom Poprade! (14. 2. 2011)
 Na spoločnom turné Horkýže Slíže a Polemic aj Chiki Liki Tu-A (9. 2. 2011)
 Polemic a Horkýže Slíže budú spievať aj Farmár hľadá ženu (3. 2. 2011)
 Horkýže Slíže pripravili výberovku V dobrej viere (31. 1. 2011)
 Skupine Horkýže Slíže pribudol jeden ”člen” (11. 7. 2009)
 Nový videoklip od Horkýže Slíže: Líza a Wendy (23. 7. 2008)
 Horkýže Slíže:RnB Soul má Aurela, režisér poďakoval za prasa (28. 5. 2008)
 Horkýže Slíže na turné s novým klipom! (5. 2. 2008)nasledujúci článok >>
Požiar v nemocnici v Kalkate si vyžiadal 89 obetí
<< predchádzajúci článok
Tresty pre hriešnikov potešili premiérku Radičovú