Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2011

Obama vystúpi s prejavom v britskom parlamenteAmerický prezident Barack Obama pokračuje v stredu v ...Zdieľať
barrack obama Britská kráľovná Alžbeta II. (zľava) a americký prezident Barack Obama počas oficiálnej návštevy šéfa Bieleho domu v Londýne. Foto: SITA/APLONDÝN 25. mája (WEBNOVINY) - Americký prezident Barack Obama pokračuje v stredu v návšteve Veľkej Británie. Na programe má rokovania s premiérom Davidom Cameronom ako aj prejav na pôde britského parlamentu.


S Cameronom sa Obama stretol neoficiálne už v utorok. Manželov Obamovcov prijala v utorok v Londýne so všetkými poctami britská kráľovná Alžbeta II. Spoločne s manželom princom Filipom ich previedla Buckinghamským palácom a na ich počesť večer usporiadala slávnostný banket.

Obama sa vo štvrtok presunie do francúzskeho Deauville, kde sa zúčastní na summite skupiny G8. Medzi štyrmi očami tam bude hovoriť okrem iných s francúzskym prezidentom Nicolasom Sarkozym či prezidentom Ruska Dmitrijom Medvedevom. V piatok večer odlieta do Varšavy, kde krátko po prílete povečeria s lídrami krajín strednej a východnej Európy a v sobotu sa stretne s prezidentom Bronislawom Komorowským a premiérom Donaldom Tuskom.

Šéf Bieleho domu odštartoval svoju návštevu Európy v pondelok. S predstaviteľmi európskych krajín chce hovoriť okrem iného o povstaniach a revolúciách v krajinách severnej Afriky a Blízkeho východu, operácii NATO v Líbyi, ako aj o hospodárskych problémoch na oboch stranách Atlantiku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smrtiace búrky zasiahli aj Oklahomu a Kansas
<< predchádzajúci článok
Tento rok evidujú 917 nezvestných detí, stále hľadajú 88