Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

18. augusta 2020

Obľúbený anglický strom chcú zrezať, 250-ročná hruška má padnúť za obeť novej železniciV anglickom Cubbingtone plánujú zrezať vzácnu 250-ročnú hrušku, ktorá stojí v ceste novej železničnej trati. Strom rastie na okraji lesa v grófstve Warwickshire. V roku 2015 ho označili za anglický strom ...Zdieľať
gettyimages 1220907246 676x451 18.8.2020  - V anglickom Cubbingtone plánujú zrezať vzácnu 250-ročnú hrušku, ktorá stojí v ceste novej železničnej trati. Strom rastie na okraji lesa v grófstve Warwickshire. V roku 2015 ho označili za anglický strom roka.

Hruška rodí každý rokPredpokladá sa, že je to druhá najväčšia divá hruška v krajine. Podľa odhadov má 250 rokov, pričom každý rok má plody.

Napriek jej popularite ju plánujú zrezať v rámci prípravných prác pre železničnú trať HS2, ktorá bude spájať Londýn, Birmingham, Manchester a Leeds.

Až do uzatvorenia oblasti tam vodili ľudí členovia organizácie Cubbington Action Group, ktorú zriadili na protest proti HS2.

Študenti si zobrali odrezky


Študenti zo Shuttleworth College v Bedfordshire si stihli zobrať odrezky a budú sa snažiť rozmnožiť starú hrušku pre miestne školy, cintorín či dediny.

Hovorca HS2 pre BBC povedal, že v rámci projektu vysadia sedem miliónov stromov a nové lesy zaberú viac ako deväť štvorcových kilometrov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obľúbený anglický strom chcú zrezať, 250-ročná hruška má padnúť za obeť novej železnici © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel herec Ben Cross, náhle úmrtie vo Viedni zapríčinila krátka choroba
<< predchádzajúci článok
TikTok má nový účet na Twitteri, chce bojovať proti nepravdivým informáciám o videoaplikácii

Obľúbený anglický strom chcú zrezať, 250-ročná hruška má padnúť za obeť novej železnici - diskusné fórum čitateľov