Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. decembra 2006

Obnovenie dôvery v opozícii bude trvať dlhšieBoli by sme radšej vo vláde, ale nie za každú cenu, povedal predseda SMK Béla Bugár v rozhovore pre agentúru SITA. Každá politická strana sa snaží zrealizovať maximum zo svojho programu, to je ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Boli by sme radšej vo vláde, ale nie za každú cenu, povedal predseda SMK Béla Bugár v rozhovore pre agentúru SITA. Každá politická strana sa snaží zrealizovať maximum zo svojho programu, to je však možné len vo vládnej koalícii, konštatuje Bugár. "To, čo sme začali budovať, súčasná vládna koalícia už čiastočne zničila a robí na ďalšej deštrukcii," povedal Bugár a ako príklad uviedol menšinovú kultúru či južnú rýchlostnú komunikáciu.

Vzťahy v bývalej vládnej koalícii sa pokazili, videl to každý, konštatoval Bugár. "Po voľbách sme sa ich snažili dať do poriadku, preto sme vytvorili tzv. opozičný okrúhly stôl, ktorý má prvé výsledky," povedal Bugár s poukázaním na niektoré spoločné opozičné legislatívne návrhy. "Nehovorím, že je všetko v poriadku, stačí sa pozrieť na hlasovania v parlamente, ale snažíme sa. Bude to dlhšie trvať, lebo už neexistuje väčšinová dôvera jedného partnera k druhému - a to bude treba napraviť," dodal Bugár.

Dohody medzi štyrmi očami s predsedom SDKÚ-DS Mikulášom Dzurindom Bugár po roztržke ešte z čias spoločného vládnutia naďalej nehodlá robiť. "Stretnutia áno, ale dohody nie, s tým mám zlé skúsenosti," povedal. Podľa predsedu SMK sa dá povedať "nikdy viac", ale pomohlo by to len vládnej koalícii. Preto treba robiť kompromisy, povedal Bugár s tým, že opozičné dohody sa v súčasnosti robia na širšom fóre minimálne troch zástupcov za každú stranu. "Bilaterálna komunikácia s Dzurindom sa oživila po tom, keď sme sa dostali do výrazne menšinového vládneho postavenia a v súčasnosti sme minimálne raz za týždeň v kontakte, podobne ako s predsedom KDH Hrušovským," dodal Bugár.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajiny si pripomínajú druhé výročie tsunami
<< predchádzajúci článok
Chlapec na vianočnej party pri hre zastrelil svoju príbuznú