Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. decembra 2006

Rok 2006 bol pre Slovensko skôr dobrým rokomRok 2006 bol podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu pre Slovensko skôr dobrým rokom, pretože hospodársky rast sa zrýchľuje, miera nezamestnanosti klesá, vznikajú nové pracovné príležitosti, ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Rok 2006 bol podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu pre Slovensko skôr dobrým rokom, pretože hospodársky rast sa zrýchľuje, miera nezamestnanosti klesá, vznikajú nové pracovné príležitosti, koruna láme rekordy, nálady ľudí sa zlepšujú. "To je kľúčové z pohľadu politika - to ako sa darí krajine. Našej vlasti sa v roku 2006 skôr darilo," povedal dnes pre agentúru SITA Dzurinda. Zároveň však pripomenul, že sme zažili aj smutné chvíle, keď nám zahynuli vojaci, ktorí sa vracali z Kosova a vojak v Iraku.

Dzurindova vláda musela po odchode KDH z koalície skončiť skôr, než pôvodne plánovala. "Mali sme ešte mnohé plány dokončiť niektoré reformy, napríklad zdravotnícku. Urobiť niektoré reformy, na ktoré nebol čas, napríklad v oblasti kultúry a školstva a doladiť zabehnuté reformy. Z tohto pohľadu mi to ľúto je. Na druhej strane z toho nerobím žiadnu drámu," povedal Dzurinda. Podľa neho, tak ako existujú hospodárske cykly, ktoré musia prísť - a je to len otázka ich dĺžky, tak existujú aj politické cykly. "Toto patrí k politike a prijal som veľmi pokojne, že došlo k zmene," dodal.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MK SR pod novým vedením pripravilo viacero zákonov a zmien
<< predchádzajúci článok
Pri požiari na Filipínach zahynulo najmenej 24 osôb

Rok 2006 bol pre Slovensko skôr dobrým rokom - diskusné fórum čitateľov

Ľútosť nad nesprávnym hrobom26.12. 13:27:43