Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. decembra 2006

Obete okupácie môžu o odškodnenie požiadať do 31. decembraObete okupácie ČSSR spojeneckými vojskami v roku 1968 a ich príbuzní môžu o odškodnenie písomne požiadať už len do konca tohto roka. Ak tak neurobia, nárok na odškodnenie im zo zákona zaniká, ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. decembra (WEBNOVINY) - Obete okupácie ČSSR spojeneckými vojskami v roku 1968 a ich príbuzní môžu o odškodnenie písomne požiadať už len do konca tohto roka. Ak tak neurobia, nárok na odškodnenie im zo zákona zaniká, upozornil hovorca Ministerstva spravodlivosti SR Michal Jurči. "Pokiaľ sa nepodarí zo strany žiadateľov zdokladovať nimi uplatňovaný nárok na odškodnenie v tomto termíne, nestratia nárok na odškodnenie, rozhodujúce je uplatnenie nároku najneskôr do 31. decembra 2006, prípadne aj bez dokladov," vysvetľuje Jurči.
MS SR od decembra minulého roka do 18. decembra tohto roka odškodnilo 115 obetí okupácie ČSSR vojakmi ZSSR, NDR, PĽR, MĽR a BĽR. Vyplatilo im spolu 6 880 000 korún. Odbor rehabilitácií a odškodňovania MSSR prijal za túto dobu 126 žiadostí.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri zosuve pôdy v Indonézii zahynulo najmenej 19 ľudí
<< predchádzajúci článok
Zomrel krstný otec soulu James Brown