Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. februára 2011

OBRAZOM: Japonsko v znamení pandyJaponsko ovládla "pandamánia". Dve čínske pandy by mali prísť na "diplomatickú misiu" do japonskej zoologickej záhrade Ueno. Peking ich požičia zoologickej záhrade v Tokiu, čo ...Zdieľať
panda BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) - Japonsko ovládla "pandamánia". Dve čínske pandy by mali prísť na "diplomatickú misiu" do japonskej zoologickej záhrade Ueno. Peking ich požičia zoologickej záhrade v Tokiu, čo je považované za ústretové gesto na zlepšenie vzťahov medzi oboma krajinami. Päťročné pandy - Pi Li a Sien Nu - majú z čínskej prírodnej rezervácie Wo-lung nájdu nový domov na desať rokov v Japonku.


Jedinečná panda veľká je často objektom čínskej diplomacie. Tieto vzácne zvieratá sa posielajú do zahraničia na znak dobrých vzťahov alebo na znamenie obratu k lepšiemu. Peking používa "pandiu diplomaciu" už vyše päťdesiat rokov desaťročí. V mnohých krajinách si vďaka pandám získala sympatie a nove obchodné vzťahy - od Spojených štátov až po bývalý Sovietsky zväz.
Foto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/AP


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvrhnutie Mubaraka si želala aj al-Kájda
<< predchádzajúci článok
V Tirane protestujú proti vláde desaťtisíce ľudí

OBRAZOM: Japonsko v znamení pandy - diskusné fórum čitateľov