Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. apríla 2013

Obrazom: Polícia zadržala najväčší arzenál zbraní a trhavínGranáty, samopaly, strieľacie pero aj protipancierové zbrane našli policajti v dvoch úkrytoch. Arzenál slúžil zrejme skupine sýkorovcom. „Čo si pamätám, tak v policajnej histórii ...Zdieľať
zbrane BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – Granáty, samopaly, strieľacie pero aj protipancierové zbrane našli policajti v dvoch úkrytoch.


Arzenál slúžil zrejme skupine sýkorovcom. „Čo si pamätám, tak v policajnej histórii ide o zadržanie najväčšieho arzenálu zbraní a trhavín, ktorý bol nelegálne držaný,“ povedal dnes novinárom policajný prezident Tibor Gašpar.

„Arzenál s najväčšou pravdepodobnosťou využívala skupina podsvetia sýkorovci,“ doplnil.

Polícia už obvinila 41-ročného Juraja H. za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.


Obrazom: Našli arzenál zbraní, zrejme slúžil sýkorovcom


Obvinený podľa polície na základe pokynov zo skupiny zabezpečoval pozemky a priestory na uskladnenie vecí, najmä zbraní a výbušnín. Údajne tiež sledoval osoby, pričom za toto všetko ho pravidelne odmeňovali. „Preto je jeho stíhanie založené na tom, že podporoval zločineckú skupinu,“ uviedol Gašpar.

Arzenál ukrývali na dvoch miestach. V jednej z bratislavských garáží našli 28 puškových a 16 ručných granátov, 12 pištolí, 24 kilogramov priemyselnej trhaviny, 30 samopalov, osem rôznych pušiek, jedno strieľajúce pero či sedem protipancierových zbraní.

Druhú skrýšu odhalili pod záhradnou chatou na Záhorí, kde našli tri plastové sudy so 16 útočnými puškami, štyri brokovnice, desať pištolí, deväť protipancierových zbraní a 240 kilogramov priemyselných trhavín a pravdepodobne aj balenia semtexu. „V garáži robili prehliadku 12 hodín a zaistili 158 stôp, v chatke trvala prehliadka osem hodín a zaistili pri nej 77 stôp,“ uviedol Gašpar.

Polícia aj prokuratúra chce Juraja H. stíhať väzobne, ale sudca návrhu na jeho vzatie do väzby nevyhovel. Gašpar to nechcel komentovať s tým, že rozhodnutie sudcu ešte nevidel.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útočník zastrelil predstaviteľa mestskej rady v Nemecku
<< predchádzajúci článok
Súd uvalil na Mušarrafa väzbu pre atentát na Bhuttovú

Obrazom: Polícia zadržala najväčší arzenál zbraní a trhavín - diskusné fórum čitateľov