Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2019

OBSE je nespokojná so stavom dodržiavania jarného prímeria na UkrajinePredstaviteľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v trojstrannej kontaktnej skupine pre Donbas Martin Sajdik vyzval strany konfliktu na východe Ukrajiny na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kyjev 14. marca (TASR) - Predstaviteľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v trojstrannej kontaktnej skupine pre Donbas Martin Sajdik vyzval strany konfliktu na východe Ukrajiny na dodržiavanie tzv. jarného prímeria. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Ukrinform.


Jarné prímerie začalo platiť v piatok 8. marca od polnoci miestneho času (7. marca 23.00 h SEČ). Prímerie má trvať neobmedzene dlho. Bolo výsledkom rokovaní kontaktnej skupiny pre urovnanie situácie v Donbase. Sprostredkovať prímerie pomohli aj zástupcovia Ruska a Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Martin Sajdik vo svojom hodnotení situácie na východe Ukrajiny konštatoval, že v prvé dni sa prímerie rešpektovalo. Dodal, že počet incidentov s použitím vojenskej techniky sa v porovnaním so začiatkom mesiaca znížil o 61 percent. "Momentálne (nás) však výsledky prímeria neuspokojujú," konštatoval.

Z porušovania prímeria sa v posledných dňoch navzájom obviňujú obe strany konfliktu. Len za posledných 24 hodín proruské sily dvakrát ostreľovali pozície ukrajinskej armády. Zranení boli dvaja vojaci. Proseparatistická agentúra DAN vo štvrtok informovala, že ukrajinské bezpečnostné sily za posledných 24 hodín viac ako desaťkrát ostreľovali územie samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR).


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecká ekonomika má za sebou slabý štart do tohto roka
<< predchádzajúci článok
Orbán sa ospravedlnil členom EPP

OBSE je nespokojná so stavom dodržiavania jarného prímeria na Ukrajine - diskusné fórum čitateľov