Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. februára 2009

Odborníci zo Žiliny analyzujú dopravu v UlánbátareSlovenskí odborníci zo Žilinskej univerzity pomôžu pri riešení zložitej dopravnej situácie v hlavnom meste Mongolska Ulánbátare. Dekan Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity Ján Čelko pre ...Zdieľať
BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) - Slovenskí odborníci zo Žilinskej univerzity pomôžu pri riešení zložitej dopravnej situácie v hlavnom meste Mongolska Ulánbátare. Dekan Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity Ján Čelko pre agentúru SITA uviedol, že po konzultácii s mongolskou stranou momentálne analyzujú získane podklady. Tiež pripravujú materiály, ale aj softvér a prístroje na májovú cestu do Ulánbátaru, dodal. Komplexná analýza by mala byť hotová do októbra 2010. Potom bude môcť mongolská strana začať uplatňovať závery v praxi.


Projekt získal grant vyše 116 170 € z prostriedkov slovenskej rozvojovej pomoci a mongolská strana oň mala záujem. Situácia v doprave v Ulánbátare je zlá. Cesty sú preťažené, zaznamenali výrazný nárast počtu vozidiel za posledné roky, pričom sa nič nezmenilo v infraštruktúre.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko bude o rok kandidovať na členstvo v Rade ICAO
<< predchádzajúci článok
Potenciál priemyslu turizmu Slovenska a podmienky štartu jeho rozvoja