Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. mája 2020

Odlesňovanie v Amazónii sa výrazne zrýchlilo, podľa ochranárov za to môže politika prezidenta BolsonaraOdlesňovanie brazílskeho Amazonského pralesa sa minulý mesiac výrazne zrýchlilo. Podľa brazílskeho Národného inštitútu pre výskum vesmíru (INPE) bola plocha zničená v apríli o 64 percent väčšia v ...Zdieľať
amazonsky 676x450 9.5.2020  - Odlesňovanie brazílskeho Amazonského pralesa sa minulý mesiac výrazne zrýchlilo. Podľa brazílskeho Národného inštitútu pre výskum vesmíru (INPE) bola plocha zničená v apríli o 64 percent väčšia v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku.


Za prvé štyri mesiace roku 2020 stúpla deštrukcia pralesa pre ilegálnu ťažbu podľa týchto údajov až o 55 percent. Od januára do konca apríla sa tak odlesnilo celkovo 1 202 štvorcových kilometrov pralesa.

Politika prezidenta Bolsonara


Odlesňovanie regiónu stúplo, odkedy sa prezident Jair Bolsonaro minulý rok ujal moci. Environmentalisti tvrdia, že Bolsonaro svojou politikou a rétorikou tieto nelegálne aktivity ešte viac podporuje.

Pandémia situácii rovnako neprospieva, keďže sa znížila štátna kontrola oblastí.

Snaha obmedziť nelegálnu ťažbu


Bolsonaro obvinenia ochranárov odmieta. Tento týždeň schválil vyslanie ozbrojených síl do regiónu, aby sa pokúsili ilegálne klčovanie a ťažbu obmedziť.

Amazonský prales, označovaný tiež za pľúca planéty, zohráva dôležitú úlohu pri spomaľovaní globálneho otepľovania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Odlesňovanie v Amazónii sa výrazne zrýchlilo, podľa ochranárov za to môže politika prezidenta Bolsonara © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel americký hudobník a skladateľ Little Richard, spevák sa dožil 87 rokov
<< predchádzajúci článok
Vdova po tragicky zosnulom Kobem Bryantovi žaluje úrad šerifa LA, polícia zverejnila fotky z miesta nehody

Odlesňovanie v Amazónii sa výrazne zrýchlilo, podľa ochranárov za to môže politika prezidenta Bolsonara - diskusné fórum čitateľov