Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2021

Odvolávanie Mikulca sa odkladá, chýbali poslanciaktualizované 25. júla 2021, 11:05 Mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej ...Zdieľať
l97a42340 676x451 25.7.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 25. júla 2021, 11:05


Mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej sa opozícia pokúsi odvolať Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra, sa nezačala ani na druhý pokus. Plénum totiž opäť nebolo uznášaniaschopné, prezentovalo sa iba 66 členov zákonodarného zboru. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) určil ako ďalší rokovací deň schôdze pondelok 26. júla o 9:00.

Schôdzu inicioval opozičný Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Predseda strany Robert Fico ministra kritizoval za odvolanie šéfky tímu Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, ktorý preveruje údajné ovplyvňovanie vyšetrovania mediálne známych trestných káuz.

V odôvodnení návrhu opoziční poslanci uvádzajú, že medializované udalosti potvrdzujú, že minister vnútra je podozrivý z korupcie. Rovnako hovoria o tom, že Mikulec pri výkone svojej funkcie zneužíva právomoci a nezvláda riadenie rezortu.

„Organizačné súčasti ministerstva vnútra zodpovedné za ochranu ústavného zriadenia, verejného poriadku a bezpečnosti sú podozrivé z postupov nemajúcich obdobu v demokratickej spoločnosti a nebezpečnejších o to viac, že sú súčasťou politického boja," dodali. Opätovne spomínajú aj takzvaných univerzálnych svedkov.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Zdroj: Webnoviny.sk - Odvolávanie Mikulca sa odkladá, chýbali poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novela zákona je podľa Lengvarského príprava na tretiu vlnu pandémie, Zemanová prisľúbila otvorené školy (video)
<< predchádzajúci článok
V Chorvátsku havaroval autobus, tragickú nehodu neprežilo desať ľudí (video+foto)

Odvolávanie Mikulca sa odkladá, chýbali poslanci - diskusné fórum čitateľov