Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. januára 2019

Opitý rušňovodič zabudol zastaviť na staniciIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer
Berlín 10. januára (TASR) - Rušňovodič v Nemecku nastúpil do práce pod vplyvom alkoholu a zabudol zastaviť na jednej zo staníc. Zhodou okolností sa vo vlaku viezli i príslušníci Spolkovej polície.


"Podrobnosti tohto incidentu sa momentálne dôkladne preverujú," informovala železničná spoločnosť Deutsche Bahn (DB), z ktorej vyhlásenia citovala vo štvrtok agentúra DPA.

Udalosť sa stala v utorok neskoro večer vo vysokorýchlostnom vlaku ICE smerujúcom z Hamburgu do Lipska. Po tom, ako vlak prešiel bez zastavenia cez mesto Wittenberg, upovedomil vlakvedúci o tom, čo sa stalo, skupinu pasažierov, ktorými boli policajti.

Vlak potom zastavil v meste Bitterfeld, kde rušňovodiča vymenili. Do cieľa nakoniec došiel so 65-minútovým meškaním. Cestujúci, ktorí chceli vystúpiť vo Wittenbergu, museli využiť regionálnu hromadnú dopravu.

Policajný hovorca uviedol, že podľa dychovej skúšky mal strojvodca v krvi 2,49 promile alkoholu. Deutsche Bahn má ohľadom požívania alkoholu v pracovnej dobe veľmi prísne pravidlá. Spoločnosť sa k podrobnostiam tohto prípadu nevyjadrila, vydala však vyhlásenie, v ktorom sa cestujúcim ospravedlnila.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Richard Müller a Majk Spirit predstavujú spoločnú skladbu
<< predchádzajúci článok
Z. Furková: Zdá sa mi, že sa zabúda na človeka, na osamelého človeka

Opitý rušňovodič zabudol zastaviť na stanici - diskusné fórum čitateľov