Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2006

Opozícia sa poučila z chýb, vzťahy s M. Dzurindom sa oživiliSpolupráca opozičných strán začína fungovať. Ako pre agentúru SITA povedal predseda Strany maďarskej koalície (SMK) Béla Bugár na prvom opozičnom okrúhlom stole si vysvetlili, že nemusia mať ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Spolupráca opozičných strán začína fungovať. Ako pre agentúru SITA povedal predseda Strany maďarskej koalície (SMK) Béla Bugár na prvom opozičnom okrúhlom stole si vysvetlili, že nemusia mať na všetko rovnaký názor. To však neznamená, že ak niekto z nás má odlišnú predstavu, druhý na neho okamžite zaútočí. "Povedali sme si, že budeme hľadať spoluprácu a od toho času to funguje," dodal Bugár. Príkladom je aj nedávno parlamentom prerokovávaná deklarácia o daňovej zvrchovanosti, ku ktorej sa napriek prvotným výhradám pripojila aj SDKÚ.

Bugár ďalej poznamenal, že vzťahy s predsedom SDKÚ Mikulášom Dzurindom sa v súčasnosti oživili. "Spolupracuje, telefonujeme si, dá sa povedať, skoro každý, alebo každý druhý deň," dodal s tým, že "to čo bolo, tie negatívne skúsenosti, ktoré sme navzájom počas tých ôsmich rokov mali, na tie sa snažíme zabudnúť". Komunikácia medzi Bugárom a Dzurindom výraznejšie ochladla pred tromi rokmi pre maďarský krajanský zákon. Šéf SMK dokonca svojho času naznačil, že by bolo dobré, ak by Dzurinda odišiel z čela svojej strany i vlády. Bugár však dnes hovorí, že "vláda na čele s Ficom potrebuje silnú opozíciu a o to sa snažíme".
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zahraničie vedelo o príprave srebrenickej masakry
<< predchádzajúci článok
Podľa amerického dôstojníka sú irackí vojaci nedisciplinovaní

Opozícia sa poučila z chýb, vzťahy s M. Dzurindom sa oživili - diskusné fórum čitateľov