Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2018

Orbán sa v rámci prípravy na voľby stretne s frakciou Fideszu-KDNPNa archívnej snímke Viktor Orbán.Zdieľať
Na archívnej snímke Viktor Orbán. Foto: TASR/AP
Budapešť 14. februára (TASR) - Príprava na aprílové parlamentné voľby v Maďarsku je hlavnou témou výjazdového rokovania parlamentných frakcií strán vládneho bloku Fidesz - Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP), ktoré sa za účasti premiéra Viktora Orbána uskutoční v stredu večer v severomaďarskom mestečku Visegrád.


Podľa internetovej stránky komerčnej televízie ATV sa dvojdňová schôdzka koná 54 dní pred voľbami a bude neverejná. Orbán už tradične zhodnotí situáciu krajiny a pripraví poslancov na predvolebnú kampaň, pričom určí jej smerovanie a jednotnú komunikáciu.

Počas premiérovho prejavu - ako zvyčajne - zrejme aj teraz budú musieť poslanci odovzdať svoje mobilné telefóny, aby nič nepreniklo na verejnosť.

Rokovanie frakcií sa dotkne aj sprísneného návrhu balíka zákonov na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva, tzv. zákona "Stop Sorosovi".

Podľa ATV zaradením ustanovení, ktorých schválenie si vyžaduje dvojtretinovú väčšinu poslaneckých hlasov a ktoré opozícia s najväčšou pravdepodobnosťou odmietne, chce vláda dosiahnuť, aby Fidesz mohol opozíciu v predvolebnej kampani obviniť z toho, že je podriadená záujmom amerického finančníka Georgea Sorosa.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česko chce zapísať banskú oblasť v Krušných horách do dedičstva UNESCO
<< predchádzajúci článok
Digitálne zručnosti sú v súčasnosti kľúčom k úspechu

Orbán sa v rámci prípravy na voľby stretne s frakciou Fideszu-KDNP - diskusné fórum čitateľov