12. apríla 2009

Orlando po prehre s Nets tretie na Východe

Orlando prehralo v sobotu v New Jersey 93:103 druhý duel v rade a definitívne sa tak pripravilo o šancu vybojovať si druhú priečku vo Východnej konferencii zámorskej basketbalovej NBA. Magic skončia ...

NEW YORK 12. apríla (WEBNOVINY) - Orlando prehralo v sobotu v New Jersey 93:103 druhý duel v rade a definitívne sa tak pripravilo o šancu vybojovať si druhú priečku vo Východnej konferencii zámorskej basketbalovej NBA. Magic skončia tretí, druhá pozícia pripadla Bostonu a víťazom konferencie je už dávnejšie Cleveland. Rozhodnuté je už aj o štvrtom mieste Atlanty, ale ani jeden z týchto tímov zatiaľ nepozná meno svojho súpera v prvom kole play off. Pre Orlando je nepríjemnou správou to, že zápas na pôde Nets nedohral jeden z jeho kľúčových hráčov Hedo Türkoglu, ktorý si vyvrtol ľavý členok. Vážnosť jeho zranenia ani dĺžka absencie zatiaľ nie sú známe, vzhľadom na definitívnu tretiu pozíciu Magic je však veľmi pravdepodobné, že v základnej časti už do hry nezasiahne. "Bol to strašný zápas. Vyzeralo to, ako keby sme nemali energiu a žiadne nasadenie v obrane. Keď spravíte niečo takéto, súper vás doslova zabije, čo sa stalo aj dnes,“ povedal po stretnutí tréner Orlanda Stan Van Gundy.

Výbornú formu vychytili hráči Chicaga, ktorí vyhrali svoje posledné štyri zápasy a osem z posledných desiatich. Vďaka tomu si vybojovali postup do play off a teraz pomaly zo závetria útočia na čo najlepšiu pozíciu pred vyraďovacími bojmi. Aktuálne im patrí siedma priečka na Východe, no stále majú šancu skončiť aj piati. V sobotu triumfovali Bulls nad Charlotte 113:106. Žiaril najmä rozohrávač Ben Gordon, ktorý nastrieľal úctyhodných 39 bodov. Na rozdiel od Chicaga, ôsmy tím Východnej konferencie Detroit zakopol na pôde Indiany 102:106 a čoraz reálnejšie sa javí možnosť, že si v play off zmeria sily s najlepším tímom ligy Clevelandom.
Aj na Západe sa bojuje o čo najlepšie pozície pred play off, okrem prvých Los Angeles Lakers nemá nik isté, z akej priečky vstúpi do vyraďovacích bojov. Portland zvíťazil v LA nad Clippers 87:72 a poskočil na štvrtú pozíciu s rovnakou bilanciou ako má tretí Houston. Zaujímavosťou je určite fakt, že triumf nad Clippers sa rodil o poznanie ťažšie ako piatkové víťazstvo Trail Blazers nad mestským rivalom Clippers - Lakers (106:98). Horšie je na tom Utah, ktorý sa viditeľne trápi a v sobotu prehral už tretí duel v sérii a šiesty z posledných siedmich. Jazzmani tentoraz zaváhali doma proti oslabenému Golden State 108:118. "Súper nás držal pod kontrolou celý zápas. Sú tímom, ktorý často strieľa zvonku a my sme sa pokúšali o to isté. Vôbec nám to však nevychádzalo a potom sme panikárili,“ skonštatoval kormidelník Utahu Jerry Sloan.
Vo zvyšných dvoch dueloch už takpovediac o nič nešlo. Minnesota privítala Phoenix, a hoci hostia výrazne šetrili svojich kľúčových hráčov, vyhrali 110:97. Milwaukee si zmeralo sily s Oklahoma City a v tomto súboji boli úspešnejší domáci - 115:98. Líder Bucks Richard Jefferson nastrieľal 35 bodov a nedovolil hosťom nadviazať na piatkový triumf nad Charlotte, ktorým vylúčili svojho súpera z boja o play off.

Výsledky - sobota:

Los Angeles Clippers - Portland 72:87
Najviac bodov: E. Gordon 18, Z. Randolph 13, B. Davis 12 - Aldridge 21, Roy 15, Fernandez 13, štvrtiny: 17:17, 14:29, 25:17, 16:24, 18 321 divákov

Milwaukee - Oklahoma City 115:98
Najviac bodov: R. Jefferson 35, Ridnour 18, Villanueva 14 - Durant 19, Livingston 14, Westbrook 13, štvrtiny: 22:24, 34:27, 37:21, 22:26, 15 418 divákov

New Jersey - Orlando 103:93
Najviac bodov: V. Carter 27, B. Lopez 13 (11 doskokov), Dooling 12 (10 asistencií) – Türkoglu 16, Battie a Pietrus po 14, štvrtiny: 28:24, 29:23, 26:27, 20:19, 17 123 divákov

Minnesota - Phoenix 97:110
Najviac bodov: Telfair 21, Carney 17, Gomes 13 - Grant Hill 19, Dudley a Barbosa po 16, štvrtiny: 8:31, 35:26, 21:24, 33:29, 18 478 divákov

Utah - Golden State 108:118
Najviac bodov: D. Williams 26 (14 asistencií), Boozer 25 (12 doskokov), Okur 18 - Watson 38, Kurz 21, Azubuike 18, štvrtiny: 31:28, 20:36, 25:29, 32:25, 19 911 divákov

Indiana - Detroit 106:102
Najviac bodov: Granger 24, Rush 21, Ford a Jack po 18 - Hamilton 23, Prince 18, McDyess 16 (15 doskokov), štvrtiny: 28:27, 24:22, 26:24, 28:29, 17 116 divákov

Chicago - Charlotte 113:106
Najviac bodov: B. Gordon 39, Rose 22, Salmons 19 - Felton 26, Diaw 24 (10 doskokov), Augustin 15, štvrtiny: 30:23, 22:27, 26:33, 35:23, 20 256 divákov