06. júna 2009

Ostrčil vo finále C1 na 1000 m šiesty

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil v sobotňajšom A-finále C1 na 1000 m na pretekoch III. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szgede šieste miesto. ...

SZEGED 6. júna (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil v sobotňajšom A-finále C1 na 1000 m na pretekoch III. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szgede šieste miesto. Po pomalšom štartom štarte bol v štvrtine trate na predposlednej ôsmej pozícii, v polovici bol už šiesty a na tejto pozícii dopádloval až do cieľa. Bolo to jeho prvé vystúpenie na medzinárodnej scéne od minuloročných Hier XXIX. olympiády v Pekingu. Na konci uplynulej sezóny potom absolvoval operáciu ramena. Vzhľadom k týmto skutočnostiam je jeho výsledok veľmi dobrý. Víťazstvo si vybojoval jeho tréningový partner, olympijský víťaz a úradujúci majster sveta na tejto trati Maďar Attila Vajda, ktorý bol o takmer 6 sekúnd rýchlejší.