Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. apríla 2021

Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie a vyžiadalo si ľudské obete. Otrasy bolo cítiť aj na BaliZemetrasenie na indonézskom ostrove Jáva zabilo najmenej šesť ľudí a poškodilo niekoľko budov. Otrasy bolo cítiť aj v známej turistickej destinácii Bali. Informovali o tom tamojšie úrady, ktoré ...Zdieľať
indonesia_earthquake_52520 d69888bb422a4e5c83c2de3f7fc76dd5 676x452 10.4.2021 (Webnoviny.sk) - Zemetrasenie na indonézskom ostrove Jáva zabilo najmenej šesť ľudí a poškodilo niekoľko budov. Otrasy bolo cítiť aj v známej turistickej destinácii Bali.


Informovali o tom tamojšie úrady, ktoré zatiaľ nevydali varovanie pred cunami. Obyvateľov však upozornili, aby sa nezdržiavali pod svahmi, ktoré by sa mohli zrútiť.

Padajúce skaly zabili ženu


Geologická služba Spojených štátov (USGS) stanovila magnitúdo na 6,0. Zemetrasenie vychádzalo z hĺbky 82 kilometrov a udrelo južne od Jávy približne o 14:00 miestneho času.

V provincii Východná Jáva zabili padajúce skaly ženu a vážne zranili jej manžela, keď išli na motorke. Dve telá vytiahli zo zrúteného domu. V oblasti našli aj ďalších troch mŕtvych.

Otrasy poškodili nemocnicu


Kamerové zábery zachytili obyvateľov niekoľkých miest, ako v panike vybehli z obchodov a iných budov na ulicu.

Zemetrasenie poškodilo aj nemocnicu v meste Blitar. Zatiaľ však nepoznajú celkové následky zemetrasenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie a vyžiadalo si ľudské obete. Otrasy bolo cítiť aj na Bali © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas veľkého záťahu proti obchodovaniu s ľuďmi zatkli v Afrike a Európe takmer dvesto ľudí
<< predchádzajúci článok
Irán testuje svoju novú centrifúgu, s ňou dokáže obohacovať urán oveľa rýchlejšie