Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

18. marca 2018

OTO 2017: Kňažko v sieni slávy, po dve sošky pre Vinczeovú a MerčiakaNa archívnej snímke Milan Kňažko.Zdieľať
Na archívnej snímke Milan Kňažko. Foto: TASR/František Iván
 

Bratislava 17. marca (TASR) – Slovenskí televízni diváci spoznali v sobotu večer víťazov 18. ročníka ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2017. Populárne tváre a programy si na javisku Slovenského národného divadla v priamom prenose Jednotky RTVS rozdelili ocenenia v štrnástich kategóriách. Novým členom siene slávy je herec Milan Kňažko.


V kategórii moderátor spravodajstva získal ocenenie Ľubomír Bajaník (RTVS), Jozef Kubáni (Joj) si prevzal sošku za oblasť redaktor spravodajstva, dve sošky za najlepšieho moderátora športu a komentátora športu si z javiska opery SND odnáša Marcel Merčiak (RTVS), osobnosťou TV publicistiky je Kristína Kövešová (Markíza), cenu v kategórii moderátor TV programov si prevzala Adela Vinczeová, ktorá zároveň získala aj ocenenie absolútny OTO za najväčší počet hlasov spomedzi víťazov všetkých kategórií.

Hlasovanie televíznych divákov rozhodlo o tom, že spevákom roka sa stal Ondrej Kandráč, speváčkou Mária Čírová, v kategórii hudobné skupiny si cenu prevzala skupina IMT Smile, Michal Hudák je víťazom v kategórii herec, herečkou roka je Lujza Garajová-Schrameková.

V kategórii seriál roka získal najviac hlasov seriál Naši (Joj), programom roka sú Extrémne premeny (Markíza), kategóriu zábavných programov vyhrala Zem spieva (RTVS). Cenu týždenníka Plus 7 dní, o ktorej rozhodujú novinári a redakcia tohto týždenníka, získal zábavný program Inkognito (Joj).

OTO (Osobnosť televíznej obrazovky) je divácka anketa, v ktorej televízni diváci raz ročne hlasujú o svojich najobľúbenejších televíznych osobnostiach a programoch. Jej vyhlasovateľom je týždenník Plus 7 dní, organizátorom agentúra APA. Hlasovanie prebiehalo v dvoch kolách prostredníctvom webových stránok alebo anketového lístka, uverejneného v printových médiách. Rekordérkou v počte ocenení je Adela Vinczeová, má ich po dnešku pätnásť, Marcel Merčiak dvanásť, osem herečka Zdena Studenková.
 

“Prišiel som dnes z východu, kde vraj nič nie je, tak tam aspoň Ota prinesiem,“ vyhlásil Jozef Kubáni z TV JOJ.

Mod
erátor Sajfa: „Chcem pozdraviť východné Slovensko, lebo si nemyslím, že tam nič nie je.“

Marián Chudovský, riaditeľ SND: „Herci neodmietajú hrať, naopak, vyjadrujú sa k aktuálnej situácii, ja som im za to vďačný.“

Michal Hudák: „Milujem túto krajinu, tak si ju prosím upracme.“

A nakoniec zabil Kňažko: „Aby som sa vyjadril aj k rekonštrukcii vlády: navrhujem, že ministrom financií by sa mal stať Bašternák, ministrom vnútra Kočner a premiérkou Trošková. Trošková už niečo pochytila, dúfajme, že pán premiér nechytil niečo od nej,“ dodal.

 


 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEOPRECHÁDZKA OBLOHOU: Takto to vyzerá vo Veľkej hmlovine v Orione
<< predchádzajúci článok
V Radimove sa uskutočnila koštovka, najlepší destilát robí žena

OTO 2017: Kňažko v sieni slávy, po dve sošky pre Vinczeovú a Merčiaka - diskusné fórum čitateľov