Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. novembra 2006

Oznámenie na Ladislav R. a Ernesta V. podané od júlaTrestné oznámenie za vydieranie, v súvislosti s pozemkami na Záhorí, podali na Ladislava R. a Ernesta V. dvaja muži, otec so synom, ešte v júli tohto roku.Zdieľať
 Tvrdí to internetový portál aktuálne.sk, podľa ktorého ich firmu si Ladislav R. najal, aby mu na základe mandátnej zmluvy skupovali pozemky na Záhorí. Portál tvrdí, že muži majiteľov pozemkov tlačili k nižším cenám a rozdiel si nechali. Malo ísť približne o 15 miliónov korún. Muži odôvodnili trestné oznámenie na Ladislav R. a Ernest V. tým, že od nich požadovali vrátenie 15 miliónov korún a vyhrážali sa im, že ak peniaze nevrátia, udajú ich polícii, tvrdí portál.

Muži mali túto sumu priznať aj pred bratislavskou notárkou. Na stretnutí mali byť prítomní okrem spomínaných mužov aj Ernest V. ako právnik Ladislava R., samotný Ladislav R. a ešte ďalšia právnička. Podľa aktuálne.sk pred notárkou spísali zápisnicu, v ktorej sa otec so synom doznali k 15-miliónovej majetkovej ujme a zaviazali sa ju vrátiť. Portál ďalej tvrdí, že o pár dní otec so synom notárku znovu navštívili. Požiadali ju, aby im dala nahliadnuť do notárskej zápisnice a keď ju vytiahla, mali s ňou utiecť. Notárka podľa aktuálne.sk na nich vzápätí podala trestné oznámenie.

Podnikateľ Ladislav R. a advokát Ernest V. strávili dnešnú noc v policajnej cele. Polícia ich podľa advokáta Ondreja Mularčíka vypočula ako podozrivé osoby a zadržala. Mularčík nepovedal, z akého skutku polícia oboch mužov podozrieva. Dodal, že zatiaľ ani jedného z nich neobvinili.

Ladislava R., jeho dvoch synov a Róberta J. obvinili minulý týždeň vyšetrovatelia z vydierania účtovníčky. Prokurátor pre neho žiadal väzbu, sudca ju však neakceptoval. Prokurátor podal sťažnosť, o ktorej má krajský súd rozhodnúť v pondelok. Do väzby súd vzal syna Ladislava R. Martina a Róberta J.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MZV: Varuje Slovákov pred špekulatívnymi ponukami práce v Británii
<< predchádzajúci článok
Téma vzdelávania v eGovernmente na ITAPA 2006