Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2019

P. Gajdoš navštívil vojakov na cvičení COOPSEC 2019 v MaďarskuNa archívnej snímke minister obrany SR Peter Gajdoš.Zdieľať
Na archívnej snímke minister obrany SR Peter Gajdoš. Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 17. októbra (TASR) - Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) navštívil vo štvrtok vojakov na cvičení Stredoeurópskej obrannej spolupráce (CEDC) COOPSEC 2019 v maďarskom výcvikovom centre Ujmajor. Zúčastnilo sa ho 33 profesionálnych vojakov Ozbrojených síl SR aj s vojenskou technikou a traja pracovníci Ministerstva vnútra SR – Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru.


"Toto bol príklad cvičenia, ktoré ukázalo význam mnohonárodnej spolupráce v rámci stredoeurópskeho regiónu," povedal Gajdoš.

Vojaci trénovali riešenie krízových situácií, ktoré môžu vzniknúť počas migračnej vlny. Slovenský šéf rezortu obrany zdôraznil, že je dôležité, aby pri týchto problémoch spolupracovali rezorty vnútra, obrany i zahraničných vecí.

"Treba precvičovať schopnosti nielen vojakov a armády zúčastnených krajín, ale i ďalších zložiek tak, ako sme to videli dnes, v spolupráci s políciou a ďalších zložiek integrovaného záchranného systému," súhlasil minister obrany Českej republiky Lubomír Metnar. Podobné cvičenia podľa neho dokazujú, že sme na možné ďalšie krízy pripravení.

Cieľom medzinárodného cvičenia COOPSEC 2019 je posilniť politickú a vojenskú spoluprácu medzi partnerskými krajinami CEDC. Celkovo sa na ňom zúčastňuje 417 príslušníkov členských krajín.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Francúzsku podali trestné oznámenie na Epsteinovho priateľa
<< predchádzajúci článok
Hlivák má výhrady k poslaneckým úpravám zákona o verejnom obstarávaní

P. Gajdoš navštívil vojakov na cvičení COOPSEC 2019 v Maďarsku - diskusné fórum čitateľov