Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2007

P. Hrušovský bude opäť kandidovať na predsedu hnutiaPredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na dnešnom rokovaní Rady KDH v Žiari nad Hronom oznámil svoju opätovnú kandidatúru na predsednícky post v hnutí. Ako informoval na brífingu po ...Zdieľať

ŽIAR NAD HRONOM 3. marca (SITA) - Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na dnešnom rokovaní Rady KDH v Žiari nad Hronom oznámil svoju opätovnú kandidatúru na predsednícky post v hnutí. Ako informoval na brífingu po skončení rokovania rady, nového predsedu si bude KDH voliť na sneme 16. júna, miesto snemu ešte nie je známe.

Pre svoju opätovnú kandidatúru na predsedu sa Hrušovský podľa vlastných slov rozhodol po analýze všetkých svojich rozhodnutí a spôsobov uskutočňovania politiky hnutia. "Dospel som k záveru, že mám ešte dosť síl a nápadov robiť tú politiku populárnejšiu. Chcem, aby sa v politike uplatnila metóda slušnosti viac ako metóda nepriateľstva. Cítim sa byť dostatočne schopný na takýto štýl politiky hnutia," povedal Hrušovský. Dodal, že ďalší osud jeho pôsobenia v KDH bude ešte veľmi závisieť od toho, ako sa mu podarí naplniť konkrétnymi rozhodnutiami niektoré jeho predsavzatia. Bližšie to však odmietol konkretizovať.

Svoju kandidatúru na funkciu podpredsedníčky KDH pre zahraničnú politiku dnes ohlásila europoslankyňa Anna Záborská.

Prezentácii Hrušovského protikandidáta Vladimíra Palka v médiách dnes údajne Rada KDH nevenovala osobitnú pozornosť. Súťaž o lídra hnutia by však podľa Hušovského mala byť skôr predmetom vnútrostraníckej diskusie - a nie verejná. "Nie sú parlamentné voľby, aby sme súťažili o priazeň voličov, ale súťažíme o priazeň našej členskej základne. Na druhej strane, netreba túto situáciu dramatizovať," dodal Hrušovský.

Rada KDH dnes tiež prijala vyhlásenie, v ktorom odmieta návrh ministra zdravotníctva obmedziť právo občanov na slobodný výber zdravotnej poisťovne, ako aj návrh novely Zákonníka práce od strany Smer-SD. "Považujeme ho za sabotáž na prosperujúcej slovenskej ekonomike, pretože výrazne zhoršuje podmienky na vytváranie nových pracovných miest a poškodzuje záujmy živnostníkov, drobných zamestnávateľov i všetkých zamestnancov," uvádza sa vo vyhlásení. V ďalšom, dnes prijatom vyhlásení Rada KDH uvádza, že nie je možné vytvoriť nezávislý štát Kosovo bez súhlasu a proti vôli Srbskej republiky.

Rada KDH odsúhlasila aj kľúč voľby delegátov júnového celoslovenskom snemu, podľa ktorého si jednotlivé okresné organizácie hnutia zvolia jedného delegáta na každých sto členov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NOVÁKY: Potvrdená tretia obeť, nezvestní stále piati
<< predchádzajúci článok
Spolupatričnosť po tragédii v Novákoch vyjadril Hort i Paška

P. Hrušovský bude opäť kandidovať na predsedu hnutia - diskusné fórum čitateľov