Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2019

P. Marček kritizuje rozširovanie pôsobenia NATO do vesmíruIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR
Bratislava 10. decembra (TASR) - Líder mimoparlamentnej strany Hlas ľudu a poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Marček kritizuje rozširovanie pôsobenia Severoatlantickej aliancie (NATO) do vesmíru. Poukazuje na vysoké výdavky, ktoré si to vyžiada.


Marček na utorkovej tlačovej konferencii uviedol, že peniaze treba investovať na iné sociálne opatrenia, kritizoval tiež výdavky slovenského rezortu obrany. "Potrebujeme ešte dostať vojenský arzenál do vesmíru. Čo toto všetko stojí peňazí a či by tie peniaze nebolo lepšie využiť inde. Načo je nám 14 stíhačiek za 1,6 miliardy eur, koľko mohlo byť za to postavených nemocníc, koľko mohlo byť investovaných peňazí do školstva, sociálnej politiky, na dôchodky, pre matky s deťmi a podobne. Naše hnutie nebude nikdy súhlasiť s tým, aby išli takéto peniaze do ozbrojovania," povedal na utorkovej tlačovej konferencii.

"Máme čo strážiť a máme čo kontrolovať. Opäť dôrazne vyzývam tento národ, nebuďme ľahostajní k týmto správam, zmluvám, ktoré sa chystajú," uviedol v tejto súvislosti Marček.

Lídri členských krajín Severoatlantickej aliancie minulý týždeň na záver samitu NATO v anglickom Watforde schválili deklaráciu, ktorá potvrdzuje transatlantické spojenectvo a odhodlanie ku kolektívnej obrane. Deklarácia tiež, okrem iného, označuje vesmír za ďalší operačný priestor Severoatlantickej aliancie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NEBEZPEČNÁ KOZMETIKA: Dávajte si pozor na mravčí lieh z Ruska
<< predchádzajúci článok
Talianska priemyselná produkcia aj v októbri klesla

P. Marček kritizuje rozširovanie pôsobenia NATO do vesmíru - diskusné fórum čitateľov