Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2018

Palestínskeho veľvyslanca vo Washingtone povolali do RamalláhuPalestínčanka kráča cez čierny dym z horiacich pneumatík počas protestu na hraniciach Izraela s pásmom Gazy. Protesty Palestínčanov sú namierené proti pozemnej, vzdušnej a námornej blokáde pásma Gazy, ako aj proti otvoreniu ...Zdieľať
Palestínčanka kráča cez čierny dym z horiacich pneumatík počas protestu na hraniciach Izraela s pásmom Gazy. Protesty Palestínčanov sú namierené proti pozemnej, vzdušnej a námornej blokáde pásma Gazy, ako aj proti otvoreniu amerického veľvyslanectva v Jeruzaleme, naplánovanému na pondelňajšie popoludnie. Foto: TASR/AP
Washington 16. mája (TASR) - Palestínskeho veľvyslanca vo Washingtone Husáma Zomlota v utorok povolali do Ramalláhu, sídla Palestínskej samosprávy, na protest proti premiestneniu ambasády Spojených štátov do Jeruzalema.


Zomlot tlačovej agentúre AP potvrdil, že sa vracia domov.

Palestínsky minister zahraničných vecí Rijád Málkí vyhlásil, že prezident Mahmúd Abbás nariadil Zomlotovi, aby sa vrátil do Ramalláhu.

Minister Málkí dodal: "Keď USA otvorili veľvyslanectvo v Jeruzaleme, bolo potrebné, aby naša strana zaujala postoj, a toto je naše rozhodnutie."

USA presťahovali svoje veľvyslanectvo z izraelského mesta Tel Aviv do Jeruzalema v pondelok.

Osud Jeruzalema je silnou emotívnou záležitosťou a zásadným problémom v izraelsko-palestínskom konflikte.

Palestínčania si totiž nárokujú na východný Jeruzalem ako na budúce hlavné mesto svojho budúceho nezávislého štátu. Presťahovanie americkej ambasády z Tel Avivu do Jeruzalema ich preto rozhnevalo a tvrdia, že Washington už nemôže hrať úlohu nestranného sprostredkovateľa mieru medzi Izraelom a Palestínčanmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Summit EÚ - západný Balkán neponúkne konkrétne dátumy a záväzky
<< predchádzajúci článok
Kurz eura klesol na tohtoročné minimum 1,1816 USD/EUR

Palestínskeho veľvyslanca vo Washingtone povolali do Ramalláhu - diskusné fórum čitateľov