02. novembra 2015

PAOK neudržal náskok, Mak po prehre s Asterasom: Sme smutní

Na snímke tím PAOK

Na snímke tím PAOK Foto: TASR - Lukáš Grinaj
Atény 2. novembra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak netajil po zápase 9. kola gréckej Superligy na ihrisku Asterasu Tripolis sklamanie. Jeho PAOK Solún mal vydarený úvod stretnutia, ujal sa vedenia zásluhou Dimitriosa Pelkasa, no tesný náskok v druhom polčase stratil a po prehre 1:2 prepustil piatu priečku práve svojmu nedeľňajšiemu súperovi.

"Prvý polčas sme hrali veľmi dobre," uviedol Mak pre svoju osobnú webstránku. "Boli sme aktívni, podarilo sa nám aj skórovať. V druhom polčase sme boli ako vymenení... Hneď po zmene strán domáci vyrovnali. Nehrali sme svoju hru a v závere sme inkasovali ešte raz. Prehrali sme duel, ktorý sme mali doviesť do víťazného konca. Sme smutní, dnes sme chceli vyhrať," dodal ofenzívny futbalista, ktorý nastúpil na hrote útoku. Proti Asterasu absolvoval celý zápas, v 64. minúte sa dostal na trávnik aj jeho krajan a spoluhráč Erik Sabo.

Hráčom PAOK-u aktuálne patrí v ligovej tabuľke šiesta pozícia, na vedúci Olympiakos Pireus strácajú už 13 bodov, na piaty Asteras jeden. Najbližšie sa predstavia vo štvrtok v dueli Európskej ligy na ihrisku ruského Krasnodaru.

Hamšík po bezgólovej remíze v Janove: Zaslúžili sme si vyhrať