Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2022

Pápež František sa modlí, aby bol šampionát v Katare príležitosťou pre mier vo sveteHlava katolíckej cirkvi pápež František sa modlí za to, aby futbalové majstrovstvá sveta v Katare boli príležitosťou pre celý svet na harmóniu a mier. Aktuálne už ...Zdieľať
vatican_pope_43941 ef075afadb0c4f498eaa34c7bb5bfdaf 676x451 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Hlava katolíckej cirkvi pápež František sa modlí za to, aby futbalové majstrovstvá sveta v Katare boli príležitosťou pre celý svet na harmóniu a mier. Aktuálne už 85-ročný Argentínčan je celoživotný futbalový fanúšik a dlhodobo propaguje šport ako spôsob solidarity a bratstva. V stredu na záver generálnej audiencie vo Vatikáne uviedol, že pozdravuje všetkých hráčov, divákov priamo na MS aj fanúšikov po celom svete.


"Nech je táto dôležitá udalosť príležitosťou na stretnutia a harmóniu pre národ, podporu bratstva a mieru medzi ľuďmi. Modlime sa za mier vo svete a za ukončenie všetkých konfliktov," povedal rodák z Buenos Aires, ktorý je pápežom od marca 2013.

Pápež František je odmalička fanúšikom klubu San Lorenzo z Buenos Aires. V utorok ho isto nepotešila šokujúca prehra výberu Argentíny, ktorý na MS 2022 podľahol reprezentácii Saudskej Arábie 1:2.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František sa modlí, aby bol šampionát v Katare príležitosťou pre mier vo svete © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exšéf finančnej správy Imrecze si našiel pod autom neznáme zariadenie
<< predchádzajúci článok
Európsky parlament označil Rusko za štát sponzorujúci terorizmus, útoky armády predstavujú vojnové zločiny