Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Pre ženy

21. apríla 2012

Partnerská kríza prichádza medzi druhým a štvrtým rokomDo prieskumu britskej webovej stránky sa zapojilo 1500 ľudí.Zdieľať
Dlhšie trvajúci vzťah sa rozpadne častejšie po troch než po siedmich rokoch.
Vyplýva to z prieskumu britskej webovej stránky Netmums.com, do ktorého sa zapojilo 1500 ľudí. Neplatí teda známa predstava o tom, že siedmy rok je pre vzťah kritický. Štyridsaťdva percent vzťahov sa rozpadne do roka. Keď už sa dá partnerstvo nazvať dlhšie trvajúcim, problém nastane medzi druhým a štvrtým rokom, kedy sa rozpadá 21 percent vzťahov.


Zaužívaný siedmy rok je kritický len pre tri percentá partnerstiev. Podľa odborníkov v dnešnej dobe uplynie oveľa kratšie obdobie, kým sa pár rozhodne pre spoločné súžitie alebo dieťa ako pred niekoľkými rokmi. Keďže sa partneri pred takýmto krokom málo spoznajú, mnohé vzťahy sa končia rozchodom alebo rozvodom.

Dve tretiny opýtaných si myslia, že pre dnešnú generáciu je náročnejšie udržať si vzťah než pre minulé generácie. Ako dôvody uvádzali málo spoločne stráveného času, stále viac pracujúcich matiek a viac povinností a stresu v zamestnaní.

Jeden z desiatich opýtaných si myslí, že rozhodnutie mať potomkov sa dnes berie na ľahkú váhu. Štyridsaťdva percent účastníkov prieskumu s kompletnou rodinou má pocit, že po narodení dieťaťa vo vzťahu došlo k ochladnutiu partnerských citov. Naopak, silnejšie puto medzi partnermi po príchode prírastku na svet zaregistrovala tretina z nich.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Aby som si labky nenamočila...
<< predchádzajúci článok
Miss Universe 2012 sa stala Ľubica Štepánová

Partnerská kríza prichádza medzi druhým a štvrtým rokom - diskusné fórum čitateľov