24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2009

25. apríla 2009

Päť asistencií Švéda Omarka potopilo Rakúsko

Nevídané hokejové predstavenie predviedol v sobotňajšom večernom zápase C-skupiny na 73. majstrovstvách sveta švédsky útočník Linus Omark. Na pohodlnom víťazstve Švédska 7:1 sa podieľal piatimi ...

BERN 25. apríla (WEBNOVINY) - Nevídané hokejové predstavenie predviedol v sobotňajšom večernom zápase C-skupiny na 73. majstrovstvách sveta švédsky útočník Linus Omark. Na pohodlnom víťazstve Švédska 7:1 sa podieľal piatimi asistenciami dostal sa na čelo produktivity celého šampionátu.

Gólový účet duelu otvoril už v 97. sekunde obranca Kenny Jönsson a ešte v prvom dejstve v rozpätí necelej minúty upravili na 3:0 Magnus Johansson a Marcus Nilson. Druhú tretinu vyhrali prekvapujúco Rakúšania, ktorí v 32. min znížili zásluhou presného zásahu Orazeho. V tretej dvadsaťminútovke to už bol „galavečer“ Švédska, keď sa do streleckej listiny zapísal dvakrát Weinhandl a po jednom góle pridali Harju a Eriksson. Hrdina večera Linus Omark, ktorý si v tejto sezóne obliekal spolu s Ľubošom Bartečkom dres švédskeho mužstva Lulea HF, asistoval pri všetkých troch góloch v prvom dejstve a ďalšie dve nahrávky pridal v poslednej tretine.
Švédi sa v pondelok stretnú s Lotyšmi, Rakúsko si zmeria sily s reprezentáciou USA.

Výsledok - C-skupina (Bern):
Švédsko - Rakúsko 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)
Góly: 2. Jönsson (Harju. Omark), 12. Johansson (Thörnberg, Omark), 13. Nilson (Grossman, Omark), 42. Weinhandl (Eriksson, Martensson), 47. Weinhandl (Martensson, Omark), 50. Harju (Omark), 50. Eriksson (Martensson, Weinhandl) - 32. Oraze (Koch)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Kadyrov - Gordenko, Oškirko (všetci Rus.), 6175 divákov

Švédsko: Holmqvist - Grossman, Tärnström, Johansson, Enström, Akerman, Jönsson - Wallin, Lundqvist, Persson - Martensson, Eriksson, Weinhandl - Thörnberg, Omark, Harju - Andersson, Nilson
Rakúsko: Brückler - Unterluggauer, Werenka, Rebek, A. Lakos, P. Lakos, Lukas, Oraze - Koch, Trattnig, Vanek - Schuller, Harand, Setzinger - Kaspitz, Raffl, Baumgartner - Schellander, Peintner, Kristler