Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. februára 2018

Paul McCartney sa stal laureátom prestížnej Wolfovej cenyNa snímke britský hudobník a bývalý člen skupiny The Beatles Paul McCartney.Zdieľať
Na snímke britský hudobník a bývalý člen skupiny The Beatles Paul McCartney. Foto: TASR/AP
 
Jeruzalem 12. februára (TASR) - Jedným z laureátov Wolfovej ceny v oblasti hudby sa v pondelok v Izraeli stal legendárny hudobník a bývalý člen skupiny Beatles Paul McCartney, ktorý sa o toto prestížne ocenenie podelí s maďarským dirigentom a bojovníkom za ľudské práva Adamom Fischerom. Informovala o tom agentúra AP.


Okrem McCartneyho a Fischera udelila v pondelok Wolfova nadácia cenu aj vedcom zo Spojených štátov, Japonska, Británie a ďalších krajín, a to v oblastiach poľnohospodárstva, chémie, fyziky a matematiky. Okrem poľnohospodárstva, za ktoré si cenu odnesie profesor Gene Robinson z Univerzity v Illinois, má tohtoročné ocenenie vo všetkých kategóriách dvoch laureátov.

Cenu udeľuje izraelská Wolfova nadácia od roku 1978 a je dotovaná čiastkou 100.000 dolárov. Laureáti si ocenenie prevezmú v máji na ceremoniáli, ktorý sa za účasti prezidenta Reuvena Rivlina bude konať na pôde Knesetu - izraelského parlamentu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Georges Simenon vdýchol život slávnemu komisárovi Maigretovi
<< predchádzajúci článok
Áron Hodek je ďalším hudobným talentom z Komárna

Paul McCartney sa stal laureátom prestížnej Wolfovej ceny - diskusné fórum čitateľov