24. apríla 2012

Pavel Daciuk môže získať štvrtýkrát Trofej Franka Selkeho

Hokejový útočník Detroit Red Wings Pavel Daciuk má šancu získať štvrtýkrát Trofej Franka Selkeho pre najlepšie brániaceho útočníka NHL. Vyrovnal by tým rekordom Boba Gaineyho. Okrem ...

pavel daciuk NEW YORK 24. apríla (SITA) - Hokejový útočník Detroit Red Wings Pavel Daciuk má šancu získať štvrtýkrát Trofej Franka Selkeho pre najlepšie brániaceho útočníka NHL. Vyrovnal by tým rekordom Boba Gaineyho.

Okrem Daciuka sú na ocenenie nominovaní David Backes zo St. Louis a Patrice Bergeron z Bostonu. Na ocenenie pre najslušnejšieho hráča sezóny Lady Byng Trophy ašpirujú obranca Brian Campbell z Floridy, krídelník Jordan Eberle z Edmontonu a útočník Matt Moulson z New York Islanders.

Mená kandidátov oznámila NHL v pondelok na svojom webe. Držiteľov ocenení vyhlásia na galavečere 20. júna v Encore Theatre v Las Vegas.

Vlani zvíťazil Kesler

Backes bol najvyťaženejším útočníkom Blues, na ľade strávil v priemere 19:59 min. V hodnotení plus/mínus nazbieral 15 bodov. V základnej časti rozdal 226 bodyčekov. Bergeron zblokoval 67 striel súperov a so 64 bodmi bol druhým najproduktívnejším hráčom Bruins.

Pre svoj tím bol užitočný aj pri hre v oslabení, počas početnej nevýhody vyhral 53,5 % vhadzovaní. Daciuk nazbieral už v siedmej z ostatných ôsmich sezón 65 bodov, na vhadzovaniach bol desiaty najlepší v celej lige. Jeho trojročné kraľovanie v ankete o najlepšie brániaceho útočníka prerušil vlani Ryan Kesler z Vancouveru.

Campbell odohral v tejto sezóne všetkých 82 stretnutí a nazbieral v nich 53 bodov (4+49). Aj napriek svojim povinnostiam v defenzíve bol na trestnej lavici len trikrát. V posledných 25 zápasoch základnej časti, v ktorých Panthers bojovali o play-off, neurobil žiaden priestupok proti pravidlám, naposledy putoval na trestnú lavicu 17. februára v zápase s Washingtonom.

Jordan Eberle hrá čisto

Eberle hrá v NHL druhú sezónu a počet trestných minút oproti premiérovej znížil z 22 na 10. Medzi 31. januárom, keď ho vylúčili za sekanie, a 7. aprílom, keď dostal trest za nedovolené bránenie, nemusel na lavicu hanby v 31 dueloch v rade.

Moulson dostal 29. decembra v súboji s Calgary dvojitý menší trest za hrubosť a odvtedy ho rozhodcovia v 47 zápasoch ani raz nevylúčili. S celkovo šiestimi trestnými minútami je od roku 1997, keď sa to podarilo Paulovi Kariyovi, prvým hokejistom, ktorý strelil viac ako 30 gólov a nemal 10 a viac trestných minút.