Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. októbra 2019

Pelosiová viedla v Jordánsku dôležité rozhovory o sýrskej krízeNa snímke z tureckej strany hranice medzi Tureckom a Sýriou v Ceylanpinare 17. októbra 2019 dym stúpa po ostreľovaní sýrskeho mesta Ras al-Ajn tureckými jednotkami.Zdieľať
Na snímke z tureckej strany hranice medzi Tureckom a Sýriou v Ceylanpinare 17. októbra 2019 dym stúpa po ostreľovaní sýrskeho mesta Ras al-Ajn tureckými jednotkami. Foto: TASR/AP
Ammán 20. októbra (TASR) - Predsedníčka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová a delegácia poslancov z oboch hlavných amerických politických táborov navštívili v týchto dňoch Jordánsko, píše agentúra AP.


V Ammáne rokovali americkí predstavitelia s tamojšou politickou reprezentáciou o "prehlbujúcej sa kríze" v Sýrii v čase vratkého prímeria sprostredkovaného nedávno Spojenými štátmi.

Podľa komuniké vydaného Pelosiovej kanceláriou sa delegácia stretla v sobotu s jordánskym kráľom Abdalláhom II. a viedla s ním "veľmi dôležitú diskusiu o dosahu aktuálnych udalostí na stabilitu dotknutého regiónu", približuje AP.

Návšteva amerických činiteľov na Blízkom východe sa koná v období, keď Spojené štáty sťahujú svoje jednotky zo Sýrie po tom, čo prezident Donald Trump vydal nečakané rozhodnutie, že americká armáda nebude svedkom prieniku tureckej armády na Kurdmi ovládaný sever Sýrie.

Jordánska oficiálna tlačová kancelária Petra uviedla, že kráľ Abdalláh na stretnutí zdôraznil dôležitosť územnej celistvosti Sýrie.

Ankara požaduje, aby sa zo sýrsko-tureckej pohraničnej nárazníkovej zóny stiahli ako sýrske vládne vojská, tak aj kurdské jednotky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľtrh práce JobSpoTT prinesie stovky pracovných príležitostí
<< predchádzajúci článok
Včely z najvyššie položenej včelnice na zimu zmenili adresu

Pelosiová viedla v Jordánsku dôležité rozhovory o sýrskej kríze - diskusné fórum čitateľov