Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2009

Peres počas konferencie omdlelIzraelského prezidenta Šimona Peresa prepustili v nedeľu z nemocnice v Tel Avive, kde bol cez noc na pozorovaní potom, ako v sobotu omdlel počas konferencie. Peres opustil nemocnicu Tel Hašomer krátko ...Zdieľať
TEL AVIV 13. septembra (WEBNOVINY) - Izraelského prezidenta Šimona Peresa prepustili v nedeľu z nemocnice v Tel Avive, kde bol cez noc na pozorovaní potom, ako v sobotu omdlel počas konferencie. Peres opustil nemocnicu Tel Hašomer krátko pred deviatou ráno (8:00 SELČ). "Prezident je vo veľmi dobrom zdravotnom stave na osobu jeho veku," vyhlásil riaditeľ nemocnice Zeev Rotšein. Lekári podľa neho Peresovi odporučili viac oddychu. Prezident sa má ešte dnes stretnúť s vyslancom USA pre Blízky východ Georgeom Mitchellom.


Peresa museli v sobotu večer urýchlene previezť do nemocnice po tom, ako počas konferencie v Tel Avive nakrátko stratil vedomie. Podľa Frišovej prezident "omdlel nanajvýš na asi desať sekúnd" a najprv odmietal ísť do nemocnice. "Lekár povedal, že mu klesol krvný tlak. Prvé kardiologické testy nepreukázali žiadny srdcový záchvat alebo mŕtvicu". Ako uviedol pre spravodajský portál Ynet Peresov osobný lekár Rafi Valdan, jeho klient sa po incidente cíti dobre. "Jednoducho bolo veľmi teplo, dlho stál a dostal závrat... Teraz sa cíti dobre, usmieva sa a telefonuje s celým svetom."

Napriek vysokému veku a prevažne ceremoniálnej funkcii je Peres stále mimoriadne aktívny. Dlhoročného izraelského politika, ktorý v roku 1994 získal Nobelovu cenu mieru, zvolil parlament za prezidenta v roku 2007.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nemecku sa zrazili historické vlaky, 44 zranených
<< predchádzajúci článok
V Rusovciach dnes bojujú gladiátori i rímski legionári

Peres počas konferencie omdlel - diskusné fórum čitateľov