Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2009

V Nemecku sa zrazili historické vlaky, 44 zranenýchNajmenej 44 zranených si vyžiadala sobotňajšia nehoda na nemeckej úzkorozchodnej železnici neďaleko Drážďan, kde sa zrazili dva parné vlaky plné cestujúcich. Informuje o tom nemecká verejnoprávna ...Zdieľať
BERLÍN 13. septembra (WEBNOVINY) - Najmenej 44 zranených si vyžiadala sobotňajšia nehoda na nemeckej úzkorozchodnej železnici neďaleko Drážďan, kde sa zrazili dva parné vlaky plné cestujúcich. Informuje o tom nemecká verejnoprávna stanica ARD, ktorá sa odvoláva na policajné zdroje. Štyri osoby podľa nej utrpeli poranenia vážneho rozsahu. Regionálna rozhlasová stanica MDR 1 RADIO SACHSEN predtým informovala až o 50 zranených vrátane štyroch detí.


Historické súpravy takzvanej Lößnitzgrundbahn sa zrazili na jednokoľajnom úseku medzi zastávkami v obci Friedenwald. Obe parné lokomotívy sú ťažko poškodené a viaceré vozne náraz stlačil do seba. Odhaduje sa, že vo vlakoch sa mohlo nachádzať až 250 cestujúcich. Podľa ARD na neprístupnom mieste zasahovalo okolo 100 záchranárov a niektorých zranených dopravili do nemocnice vrtuľníkmi. Odstraňovanie zničených vozidiel má pokračovať v nedeľu. Presnejšie okolnosti nehody zatiaľ nie sú známe.

Železnica medzi saskými mestami Radebeul a Radeburg patrí medzi prvé úzkorozchodné trate Nemecka. Víkendové jazdy mali byť súčasťou osláv 125-ročného jubilea, po nehode však akcie pre verejnosť zrušili.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Katolíci si v utorok pripomenú patrónku Slovenska
<< predchádzajúci článok
Peres počas konferencie omdlel

V Nemecku sa zrazili historické vlaky, 44 zranených - diskusné fórum čitateľov