Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2010

Petržalské domácnosti navštívia štatistici



Vybrané domácnosti bratislavskej Petržalky môžu počas celého roku 2010 navštíviť zamestnanci Štatistického úradu SR, budú získavať informácie o ich aktuálnych príjmoch, ...



Zdieľať
Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) - Vybrané domácnosti bratislavskej Petržalky môžu počas celého roku 2010 navštíviť zamestnanci Štatistického úradu SR, budú získavať informácie o ich aktuálnych príjmoch, výdavkoch, o reálnych nákladoch rodín spojených s bežným chodom domácnosti. Cieľom zisťovania je zosumarizovať základné informácie o hospodárení domácností a spracované údaje budú využité pre analýzu životnej úrovne obyvateľov, modelovanie aktuálnej sociálnej situácie rodín. Agentúru SITA o tom dnes informoval hovorca mestskej časti Ľubomír Andrassy.


Do štatistického zisťovania pre tento rok bolo podľa hovorcu vytypovaných 300 obcí a miest, vrátane bratislavskej Petržalky, pričom ide o viac ako 6 200 domácností na celom území Slovenska. "Všetky získané informácie sú anonymné a môžu byť použité výlučne na štatistické účely. Pri návšteve domácnosti je každý zamestnanec Štatistického úradu SR povinný preukázať sa osobitným poverením pre takúto činnosť spolu so služobným preukazom," doplnil.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
V Banskobystrickom kraji zaznamenali 34 vlámaní
<< predchádzajúci článok
Fajčiari majú väčšiu tendenciu priberať