Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júla 2013

Piatkové nepokoje v Egypte si vyžiadali až 30 obetíV Egypte aj cez víkend pokračujú masové demonštrácie za aj proti zosadenému prezidentovi Muhammadovi Mursím. Islamisti na sobotu ohlásili ďalšie protesty, v ktorých chcú pokračovať, až kým na čelo ...Zdieľať
egypt KÁHIRA 6. júla (WEBNOVINY) - V Egypte aj cez víkend pokračujú masové demonštrácie za aj proti zosadenému prezidentovi Muhammadovi Mursím. Islamisti na sobotu ohlásili ďalšie protesty, v ktorých chcú pokračovať, až kým na čelo krajiny opäť nedostane Mursí.


Násilnosti si v piatok vyžiadali až 30 obetí a viac ako tisíc zranených. Demonštruje sa prakticky vo všetkých väčších mestách vrátane metropoly Káhira alebo druhej najľudnatejšej Alexandrie.

Samotný Mursí sa v týchto chvíľach nachádza vo väzbe pod dohľadom armády.

Predseda ústavného súdu a dočasný prezident Egypta Adlí Mansúr v piatok nariadil rozpustenie parlamentu, ktorý kontrolovali islamisti podporujúci zosadeného prezidenta Mursího. Mansúr zároveň vymenovalo nového šéfa tajnej služby.

Mursího zosadila armáda ešte v stredu po vypršaní ultimáta na splnenie "požiadaviek ľudu". Ozbrojené sily tým reagovali na vypuknutie masových demonštrácií pri príležitosti prvého výročia nastúpenia Mursího do funkcie. Zosadený prezident konanie armády označil za vojenský puč, jeho Moslimské bratstvo však Egypťanov vyzýva, aby sa počas demonštrácií vyvarovali násilia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žena takmer rok a pol týždenne vyberala peniaze z predajne
<< predchádzajúci článok
KĽDR a Južná Kórea rokujú, nepriatelia sa bavia o Kchäsongu