11. marca 2014

Piešťany aj Banská Bystrica vedú vo svojich sériách 2:0 na zápasy

Tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh (v pozadí)

Tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh (v pozadí) Foto: TASR/Dušan Hein
Banská Bystrica (TASR) - Druhé štvrťfinále sa na prvé nepodobalo v priebehu ani zďaleka. Skaličanom už začal fungovať bratislavský koridor, posilnili sa štyrmi slovanistami, no nielen oni vniesli do hry oživenie. Hlavne v nasadení Skaličania pridali, 'ustáli' prvú príležitosť Kafku v 53. sekunde a snažili sa vnútiť súperovi svoj štýl hry. Prvú tretinu síce prehrali, keď v 7. min Kafkovi na gól učebnicovo nahral Handlovský, no do striel sa dostávali častejšie. Domáci mohli ľutovať, že v 14. min Heizer osamotený pred bránkou nestihol mierne podvihnúť puk nad hokejku Lipovského, aj bekhend Konečného mal v presilovke skočiť niekde inde ako nad bránkou. Záver dvadsaťminútovky poznamenali dve vylúčenia domácich, krátka presilovka hostí o dvoch hráčov a šanca Obdržálka. Po prestávke Skaličania zo deväť minút dusili súpera vo vlastnej šťave.

V 22. min z obrovského tlaku Obdržálek v presilovke po vyrazenej strele Laža vyrovnal, gól si pýtali aj ďalšie šance, či už Školiaka p ochybe brankára Kalembu, Kutálka, Laža, v 32. min nastrelil Gründling strelou od modrej žŕdku a 'barani' ďakovali nebesiam, že inkasovali len jeden gól. Na zakríknutosť sa v 25. min už nemohol pozerať tréner Országh a zobral si oddychový čas. Čiastočne aj pomohol, hra sa mierne vyrovnala a dorážka Luntera v 28. min a Handlovského tutovka, pri ktorej si zlomil hokejku, volali po góle.

Po zmene strán najskôr Skaličania bez komplikácii zvládli oslabenie a následne štyrikrát podkúrili pred Kalembom, chýbala im však väčšia rozvaha pri zakončení. Pôsobili živšie, nebezpečnejšie, no v hokeji platia góly, nie platonická prevaha, a domáci sa udržali nad vodou. V 56. min z brejku Lunter prekrásne s pomocou teču z uhla takmer od mantinelu uštedril Skaličanom takú príručku, že si ju budú dlho pamätať a možno aj preklínať spravodlivosť. Klinec do rakvy uštedril Skaličanom Zigo v 57. min a roztlieskal kotol banskobystrického štadióna. Presne 66 sekúnd pred koncom sa začala presilovka i power play hostí s odvolaním brankára, no okamžite po buly Saracino v oslabení trafil prázdnu bránku a uštedril zdrvujúci klinec pre Skaličanov.

HC'05 B. Bystrica - HK 36 Skalica 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Gól: 7. Kafka (Handlovský, Macháček), 56. Lunter (Rapáč, Zigo), 57. Zigo (Rapáč, Lunter), 60. Saracino (Hudec) - 22. Obdržálek (Lažo, Vyrúbalík). Rozhodcovia Jonák, T. Orolin - Bednár, V. Snášel, vylúčení 5:4, navyše Bambúch (Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, v oslabení 1:0, 1903 divákov. Stav série 2:0.

xxxxx

Piešťany zvíťazili nad Popradom 2:1

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Hokejisti ŠHK 37 Piešťany vedú vo štvrťfinálovej sérii play off po utorku nad HK Poprad už 2:0 na zápasy. V druhom domácom vystúpení vyhrali rovnako ako v tom prvom 2:1. Tretí a štvrtý zápas série v Poprade je na programe v piatok a v sobotu so začiatkom o 17.00 h. Do druhého zápasu vstúpil lepšie Poprad a hneď v úvode sa pred Tomekom nepresadil Paukovček. V 10. minúte našiel Holovič zadovkou pred bránkou Stupku a ten dostal domácich do vedenia. Už o minútu vypichol obrancom puk na modrej čiare Melichárek a svoj nájazd zakončil gólom pod hornú žŕdku – 2:0. Hosťujúci tréner zareagoval na dva rýchle góly oddychovým časom. To Poprad povzbudilo a už o pár sekúnd mohol znížiť Mlynarovič, ale neprekonal ležiaceho Tomeka. Následne dostali hostia možnosť štvorminútovej presilovej hry, ale mohli v nej inkasovať, no Nemec ani Lušňák sa nepresadili. V závere ešte zaujal prienik Lapšanského, ale Tomek bol pozorný.

Druhá tretina patrila domácim. Nakopla ich presilovka, v ktorej najskôr po prihrávke Peška netrafil prázdnu bránku Filip, potom sa pred bránkou po prihrávke Raisa otočil Mišura, ale ani on nemieril presne a gólom sa neskončila ani šanca Peška. V ďalšom priebehu zlyhali vo výborných šanciach Stupka, Lušňák aj Nemec. Poprad bol prakticky bezzubý, až na záverečnú minútu, v ktorej ohrozil Tomeka strelami od modrej počas presilovky.

Záverečná časť bola absolútne v réžii hosťujúcich "kamzíkov". Najskôr síce nevyužili takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, keď na zadnej tyčke nedorazili Sýkora a neskôr Mlynarovič, ale po strele Fabiana už sa tešili – 1:2. Gól Popradčanov nakopol a počas celej tretiny zvierali domácich v ich obrannom pásme, ale vyrovnanie neprišlo ani po strele Vaica. V poslednej minúte zápasu oslabil svoje mužstvo vyhodením puku z ľadovej plochy Rais a Popradčania dohrali presilovku bez brankára a so šiestimi hráčmi, vytúženého vyrovnania sa však nedočkali. Piešťany tak vedú v sérii štvrťfinále play off nad Popradom už 2:0 na zápasy.

2. štvrťfinále play off:

ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) /2:0 na zápasy/

Góly: 10. Stupka (Chylo, Holovič), 11. Melichárek (Nemec) - 43. Fabian (Vaic, Kurali). Rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Holienka, Valach, vylúčení: 6:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1251 divákov

Hlasy po zápase:
Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Som rád, že sme zvládli aj druhý zápas. Stretnutie nezačalo pre nás dobre, mali sme problém s pohybom. Do konca tretiny sa nám podarilo dvomi gólmi rozhodnúť celý duel. Druhá časť bola z našej strany vynikajúca, ale nevyužili sme svoje šance. Do záverečnej tretiny sme vstúpili tak, ako v pondelok, a to zo zabezpečenej obrany a čakali sme na chybu súpera. Hoci sme inkasovali gól, bojovnosťou a obetavosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca. Mrzí ma, že si na štvrťfinále play off našlo cestu málo divákov."

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Do zápasu sme vstúpili lepšie ako včera, ale nepodarilo sa nám streliť gól. Naopak, po dvoch hrubých chybách sme dvakrát inkasovali a domáci viedli prakticky z ničoho. V druhej tretine mali Piešťany navrch, ale nevyužili svoje šance, čo nás povzbudilo. Tretia časť bola v našej réžii, mali sme šance, ale domáci brankár nás vychytal. Ak by sme lepšie hrali presilovky, výsledok by bol iný."