Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

23. mája 2021

Piešťany pomôžu podnikateľom, za terasy nebudú mestu platiť daňPrevádzkovatelia reštaurácií, kaviarní, pohostinstiev a ďalších podobných podnikov v Piešťanoch nebudú v tomto roku za exteriérové terasy platiť daň za užívanie verejného priestranstva. Mestské ...Zdieľať
gettyimages 1055602856 min 676x451 23.5.2021 (Webnoviny.sk) - Prevádzkovatelia reštaurácií, kaviarní, pohostinstiev a ďalších podobných podnikov v Piešťanoch nebudú v tomto roku za exteriérové terasy platiť daň za užívanie verejného priestranstva. Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch schválilo pre tieto prevádzky oslobodenie od tejto dane.


Rozpočet mesta tak príde o približne 34-tisíc eur. Podľa poslankyne Ivety Babičovej to pre mesto nie je príliš veľký výpadok, podnikateľom však oslobodenie od dane môže pomôcť.

Samospráva chce podnikateľom v pohostinských službách aspoň čiastočne pomôcť zmierniť výpadky v tržbách, ktoré utrpeli po povinnom zatvorení svojich prevádzok. Daň za pozemok pod exteriérovými terasami je v Piešťanoch v letnom období stanovená na 22 centov za meter štvorcový a deň v centre mesta a 12 centov mimo centra. Od 1. októbra sa tieto sadzby znižujú o polovicu. Podnikatelia tak môžu v nadchádzajúcich troch mesiacoch ušetriť podľa veľkosti svojej terasy až niekoľko stoviek eur.

Piešťany odpustili daň za užívanie verejného priestranstva pre podnikateľov v gastrosektore na niekoľko mesiacov aj minulý rok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Piešťany pomôžu podnikateľom, za terasy nebudú mestu platiť daň © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael povolil židovské návštevy na Chrámovej hore, moslimovia nechávali doklady pri vstupe
<< predchádzajúci článok
Trojročný chlapec postrelil mladšiu sestru, cesta do nemocnice skončila zrážkou s ďalším autom

Piešťany pomôžu podnikateľom, za terasy nebudú mestu platiť daň - diskusné fórum čitateľov