Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

24. mája 2021

Petržalka opäť začína s kontrolou „modrých miest“, pravidlá parkovania vstúpili do platnosti„Rezidenti aj návštevníci mohli približne tri týždne parkovať bez pravidiel a zadarmo. Pravidlá parkovania v Petržalke, ktoré dočasne pozastavilo vypršanie všeobecne záväzného nariadenia (VZN), sú ...Zdieľať
img_9155_copy 676x451 24.5.2021  - „Rezidenti aj návštevníci mohli približne tri týždne parkovať bez pravidiel a zadarmo. Pravidlá parkovania v Petržalke, ktoré dočasne pozastavilo vypršanie všeobecne záväzného nariadenia (VZN), sú opäť platné," uviedol. Nové nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na území mestskej časti nadobudlo účinnosť v nedeľu 23. mája, 15 dní po tom, ako ho schválili miestni poslanci.


Najväčšia mestská časť avizuje, že od pondelka 24. mája v spolupráci s mestskou políciou opäť začína s pravidelnými kontrolami parkovacích miest zaradených do jej parkovacieho systému. „Naše parkovacie miesta sú jasne rozoznateľné vďaka vyznačeniu modrou farbou. Petržalčanov aj hostí upozorňujeme, že oddnes opäť začíname s kontrolou pravidiel pilotného programu našej parkovacej politiky,” priblížil Ivan Lučanič z referátu mobility petržalského miestneho úradu. Platnosť predchádzajúceho VZN o dočasnom parkovaní sa v Petržalke pozastavila koncom apríla, čo znamenalo, že asi tri týždne boli vyhradené parkoviská k dispozícii úplne bezplatne. Všetky dôležité informácie o pilotnom projekte parkovacej politiky v Petržalke je možné nájsť na stránke www.parkovanievpetrzalke.sk.


Zdroj: Webnoviny.sk - Petržalka opäť začína s kontrolou „modrých miest“, pravidlá parkovania vstúpili do platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na palube odkloneného letu do Bieloruska vládla panika, pasažieri sa obávali zrútenia stroja
<< predchádzajúci článok
Účelom medializovaných SMS správ o ovplyvňovaní v kauzách je destabilizácia polície, myslí si Kovařík

Petržalka opäť začína s kontrolou „modrých miest“, pravidlá parkovania vstúpili do platnosti - diskusné fórum čitateľov