19. februára 2016

Pinturault vyhral kombináciu v Chamonix, Žampovci nedokončili

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault triumfoval v piatkovej superkombinácii Svetového pohára v Chamonix a zároveň si zaistil malý kryštálový glóbus v tejto disciplíne. ...

Alexis Pinturault Foto: TASR/AP
Chamonix 19. februára (TASR) - Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault triumfoval v piatkovej superkombinácii Svetového pohára v Chamonix a zároveň si zaistil malý kryštálový glóbus v tejto disciplíne. Dvadsaťštyriročný pretekár bol na čele už po úvodnom slalome a udržal sa tam aj po poobedňajšom zjazde, ktorého štart museli organizátori pre nepriaznivé poveternostné podmienky niekoľkokrát posunúť.

Na druhom mieste skončil Talian Dominik Paris so stratou 0,27 sekúnd a tretí bol ďalší domáci pretekár Thomas Mermillod Blondin (+0,57 s).

Adam Žampa nedokončil už úvodnú časť superkombinácie, keď vypadol krátko po prvom medzičase. Jeho brat Andreas sa prebojoval ďalej 33. najrýchlejším časom, no nakoniec nedokončil zjazd.

FUTBAL: Jordánska rodina kúpila jeden z najstarších klubov v Anglicku