09. augusta 2008

Pištoliar Pang Wei vystrieľal pre Čínu druhé zlato

Čína získala v sobotu už druhú zlatú medailu na olympijských hrách v Pekingu, keď Pang Wei vyhral súťaže v streľbe zo vzduchovej pištole mužov na 60 výstrelov celkovým súčtom 688,2 bodu. ...

PEKING 9. augusta (WEBNOVINY) - Čína získala v sobotu už druhú zlatú medailu na olympijských hrách v Pekingu, keď Pang Wei vyhral súťaže v streľbe zo vzduchovej pištole mužov na 60 výstrelov celkovým súčtom 688,2 bodu. Dvadsaťjedenročný mladík potvrdil, že v ňom vyrástol dôstojný nástupca Wang Ji-fu, ktorý na predchádzajúcich štyroch hrách neskončil nikdy bez medaily a dvakrát - v Barcelone 1992 a Aténach 2004 - bral zlato. Pang Wei nastrieľal najviac (586 b.) už v kvalifikácii a pred súpermi si vytvoril dvojbodový náskok. Majster sveta spred dvoch rokov dosiahol najlepší súčet aj vo finále, keď z 10 výstrelov iba dva razy netrafil desiatku. Prevahu ázijských pištoliarov zvýraznili strieborný Jin Jong Oh z Kórejskej republiky (684,5 b.) a bronzový Kim Jong Su z KĽDR (683,0 b.). Nedarilo sa viacerým favoritom: olympijský víťaz zo Soulu 1988 Bulhar Tanju Kiriakov skončil desiaty, sydneyský šampión spred 8 rokov Franck Dumoulin z Francúzska bol 25. a strieborného z Atén v tejto disciplíne Rusa Michaila Nestrujeva, ktorý obsadil 29. miesto, predstihol o jedno miestečko aj slovenský reprezentant Pavol Kopp. Výsledky: MUŽI Vzduchová pištoľ 60: 1. Pang Wei (Čína) 688,2 (586+102,2), 2. Jin Jong Oh (Kór. rep.) 684,5 (584+100,5), 3. Kim Jong Su (KĽDR) 683,0 (584+99,0), 4. Jason Turner (USA) 682,0 (k. o. rozstrel 10,5), 5. Brian Beaman (USA) 682,0 (k. o. rozstrel 10,3), 6. Leonid Jekimov (Rus.) 680,5, 7. Walter Lapeyre (Fr.) 680,3, 8. Jakkirt Panichpatikum (Thaj.) 679,0,... 28. Pavol Kopp (SR) 575 - do finále nepostúpil. SITA