22. mája 2009

Pittsburgh vyhral aj druhý zápas, Šatan sa pobil

Nezvyčajnú gólovú prestrelku videli diváci vo štvrtkovom finálovom stretnutí play-off Východnej konferencie NHL. Domáci Pittsburgh s Miroslavom Šatanom v zostave nasúkal Caroline sedem gólov a ...+VIDEO

NEW YORK 22. mája (WEBNOVINY) - Nezvyčajnú gólovú prestrelku videli diváci vo štvrtkovom finálovom stretnutí play-off Východnej konferencie NHL. Domáci Pittsburgh s Miroslavom Šatanom v zostave nasúkal Caroline sedem gólov a zvíťazil 7:4. V sérii tak vedie už 2:0 na zápasy. Šatan nebodoval, ale v závere stretnutia sa za domácou bránkou strhla potýčka, v ktorej si Šatan zmeral sily v boxerskom súboji s Patrickom Eavesom. Skóre zápasu, v ktorom prestrieľal Pittsburgh svojho súpera 42:28, otvoril už v druhej minúte zblízka Sidney Crosby. Pre kapitána Penguins to bol už 13. gól v 15 zápasoch play-off. Hostia však napokon vyhrali prvú tretinu 3:2, ale v ďalšom priebehu už na Penguins nestačili. Hrdinom sa stal Jevgenij Malkin, ktorý dosiahol hetrik a pridal aj asistenciu. "Dnes to bol z mojej strany výborný zápas,“ poznamenal stručne ruský útočník, ktorý vsietil jeden gól v prvej tretine a dva pridal v tej záverečnej. Duel sledovali v hľadisku aj jeho rodičia. "Som šťastný, že mohli sledovať takýto zápas,“ dodal. Dôležitý bol najmä jeho upokojujúci gól na 6:4 po samostatnej akcii, kedy získal v rohu puk, obišiel bránku a prekvapujúcim bekhendom z otočky prekonal Cama Warda. "Bola to skvelá strela. Dnes mal svoj deň,“ smútil obranca Caroliny Dennis Seidenberg. Ďalšie dva zápasy sú na programe na ľade Hurricanes, prvý z nich v sobotu. "Táto séria sa určite neskončí po štyroch dueloch,“ sľubuje obranca Caroliny Tim Gleason, ktorý sa takisto zapojil do šarvátky v závere. Jeho súperom bol Kris Letang.

Výsledok:
Východná konferencia - finále:
Pittsburgh - Carolina 7:4 (2:3, 2:0, 3:1) - stav série: 2:0
Góly: 2. Crosby (Kunitz, Guerin), 9. Malkin (Kennedy, Cooke), 24. Talbot (Malkin, Crosby), 40. Kunitz (Guerin, Eaton), 49. Malkin (Kunitz, Cooke), 53. Malkin, 59. Kennedy (J.Staal, Cooke) - 4. Larose (Ray Whitney, E. Staal), 9. J. Jokinen (S. Walker, Brind'Amour), 13. Seidenberg, 43. Eaves (Bayda, Dwyer). Vylúčení: 6:6 na 2min, navyše ŠATAN 5 min, Letang 5+DKZ - Eaves, Gleason 5 min, Bayda 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:28. Brankári: Fleury - C. Ward. Diváci: 17 132.