Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. júna 2006

Pivovar Šariš za finančný rok v strate 19 mil. SkPivovar Šariš, a.s., ktorý je súčasťou pivovarníckej skupiny SABMiller, dosiahol v uplynulom finančnom roku končiacom 31. marca 2006 tržby na úrovni 2,213 mld. Sk. V medziročnom porovnaní tak tržby ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. júna (WN/SITA) - Pivovar Šariš, a.s., ktorý je súčasťou pivovarníckej skupiny SABMiller, dosiahol v uplynulom finančnom roku končiacom 31. marca 2006 tržby na úrovni 2,213 mld. Sk. V medziročnom porovnaní tak tržby spoločnosti vzrástli o 17 %. Napriek vyšším tržbám však pivovar vykázal v sledovanom období stratu na úrovni 19 mil. Sk. Ako ďalej informovali predstavitelia spoločnosti, záporný výsledok bol predovšetkým dôsledkom zvýšených investícií a náročnými podmienkami na slovenskom trhu s pivom. Pivovar Šariš pritom v uplynulom finančnom roku preinvestoval 162,3 mil. Sk, z čoho veľká časť smerovala do implementácie podnikového systému SAP.

Celkový objem predaja Pivovaru Šariš sa medziročne znížil o 3 % na 1,239 mil. hektolitrov (hl), pričom celkový pokles slovenského trhu s pivom predstavoval v rovnakom období 4 %. "Napriek situácii na slovenskom trhu s pivom sa Pivovaru Šariš podarilo opäť zvýšiť podiel na trhu prostredníctvom inovácií a investícií do značiek. Akvizícia Pivovaru Topvar skupinou SABMiller v marci 2006 by mala do budúcnosti poskytnúť solídny základ pre ďalší rast spoločnosti," uviedol generálny riaditeľ Pivovaru Šariš Imrich Havriš.

Pivovar Šariš je spolu s Pivovarom Topvar členom druhej najväčšej pivovarníckej spoločnosti na svete SABMiller. Tá od svojho vstupu v septembri 1997 preinvestovala v Pivovare Šariš viac ako 1,5 mld. Sk. Pivovar Šariš má dnes 28-percentný podiel na slovenskom trhu s pivom, predáva vyše 1,2 mil. hl piva ročne a zamestnáva 550 pracovníkov.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BAWAG zaplatí 675 mil. USD veriteľom a akcionárom firmy Refco
<< predchádzajúci článok
Hamas vyzval politické frakcie na ďalšie rokovania