Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. februára 2020

Plánovaný závod Tesla pri Berlíne dostal stopku, môže ohroziť pitnú vodu a životné prostredieNemecký súd v nedeľu predbežne zakázal automobilke Tesla pokračovať v prípravných prácach na výstavbe jej závodu neďaleko Berlína. Súd vyhovel žiadosti ochranárskeho ...Zdieľať
earns_tesla_53118 195298c2f29b42b9ab1ba3a06e211413 676x468 17.2.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecký súd v nedeľu predbežne zakázal automobilke Tesla pokračovať v prípravných prácach na výstavbe jej závodu neďaleko Berlína. Súd vyhovel žiadosti ochranárskeho združenia Zelená Liga Brandenbursko, podľa ktorého môže plánovaný závod ohroziť kvalitu pitnej vody a spôsobiť ďalšie škody na životnom prostredí.


Vydanie predbežného opatrenia bolo nevyhnutné, nakoľko v opačnom prípade by Tesla práce dokončila v najbližších dňoch, uviedol súd vo vyhlásení. Nižší súd minulý týždeň firme povolil pokračovať vo výrube stromov a úpravách terénu na mieste, kde má stáť plánovaná továreň. Ochranári sa proti tomuto rozhodnutiu odvolali.

Americký výrobca elektromobilov Tesla minulý mesiac uviedol, že vo svojom budúcom závode pri Berlíne plánuje vyrábať pol milióna vozidiel. Podľa firemných dokumentov chce automobilka v Grünheide produkovať vozidlá Model 3 a Model Y a tiež "budúce modely".

Prvý závod Tesly v Európe má montovať celé elektromobily a produkovať aj batérie. Tesla plánuje uvedenie do prevádzky v júli 2021.


Zdroj: Webnoviny.sk - Plánovaný závod Tesla pri Berlíne dostal stopku, môže ohroziť pitnú vodu a životné prostredie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladého muža obvinili z týrania družky, vulgárne jej nadával aj hrozil zabitím
<< predchádzajúci článok
Ozbrojení muži kradli toaletný papier, ktorý ľudia začali pre koronavírus nakupovať do zásob

Plánovaný závod Tesla pri Berlíne dostal stopku, môže ohroziť pitnú vodu a životné prostredie - diskusné fórum čitateľov