06. októbra 2011

Po Daniele Hantuchovej končí v Pekingu aj Dominika Cibulková

Dvojhra - 3. kolo (osemfinále): Flavia Pennettová (Tal.) - Dominika Cibulková (SR) 6:1, 4:6, 6:4 za 116 minút Odporúčame: Tenistka Hantuchová bola v Pekingu neúspešná aj vo štvorhre PEKING 6. októbra (WEBNOVINY) - ...

cibulkova Dvojhra - 3. kolo (osemfinále):

Flavia Pennettová (Tal.) - Dominika Cibulková (SR) 6:1, 4:6, 6:4 za 116 minút Odporúčame:

Tenistka Hantuchová bola v Pekingu neúspešná aj vo štvorhre PEKING 6. októbra (WEBNOVINY) - Slovenka Dominika Cibulková nepostúpila na ženskom tenisovom turnaji WTA China Open v Pekingu (Premier, celková dotácia 4,5 milióna dolárov, tvrdý povrch vonku) do štvrťfinále, keď vo štvrtkovom osemfinálovom 3. kole prehrala s Taliankou Flaviou Pennettovou 1:6, 6:4, 4:6 za 116 minút.

Dvadsaťdvaročná slovenská hráčka, 22. hráčka rebríčka, tak nepomstila svoju krajanku Danielu Hantuchovú, ktorá v 2. kole vypadla práve s Pennettovou. Talianka si medzi osmičkou najlepších hráčok na tomto turnaji zmeria sily s víťazkou neskoršieho štvrtkového duelu Caroline Wozniacka (Dán.-1) - Kaia Kanepiová (Est.).

Cibulková začala duel proti Pennettovej zle a hneď v prvom geme pri svojom podaní urobila tri dvojchyby a súperka ponúknutú šancu využila na brejk, ktorý vlastným servisom aj potvrdila. Nasledovala ďalšia strata Cibulkovej podania a Talianka vzápätí viedla už 4:0. Prvý set vyhrala Pennettová 6:1, keď Slovenka urobila až šesť dvojchýb. Hneď v úvode druhej časti Cibulková získala súperkine podanie, nasledoval však rebrejk, Slovenská tenistka prehrávala 2:3 aj 3:4, ale napokon si vynútila rozhodujúci tretí set. V ňom mala hneď v prvej hre možnosť získať "minitrhák", ale Pennettová brejkbal odvrátila a po vyrovnaní na 1:1 získala ďalšie tri gemy vo svoj prospech. Sympatická slovenská tenistka potom síce dokázala vyrovnať na 4:4, ale napokon sa s turnajom v Pekingu rozlúčila, keď v desiatom geme pri podaní o udržanie sa v zápase najprv dvakrát trafila sieť a potom poslala dve lopty do autu.

Dvadsaťdeväťročná Pennettová, 26. hráčka rebríčka, má s Dominikou Cibulkovou po osemfinálovom súboji pozitívne skóre 4:1 a sériu štyroch víťazstiev v rade. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka ju naposledy a jediný raz zdolala na antuke v Bad Gasteine v roku 2007.