06. októbra 2011

Tenistka Hantuchová bola v Pekingu neúspešná aj vo štvorhre

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Poľka ...

hantuchova Štvrťfinále:

Vania Kingová, Jaroslava Švedovová (USA/Kaz.-4) - Daniela Hantuchová, Agnieszka Radwanská (SR/Poľ.-8) 6:0, 7:5 za 76 minútPEKING 6. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Poľka Agnieszka Radwanská prehrali na turnaji WTA China Open v Pekingu (Premier, celková dotácia 4,5 milióna dolárov, tvrdý povrch vonku) v štvrťfinále štvorhry s americko-kazašským párom Vania Kingová, Jaroslava Švedovová 0:6, 5:7.

Pre Hantuchovú sa týmto pekinské podujatie skončilo, zatiaľ čo víťazka minulotýždňového turnaja v Tokiu Radwanská si zahrá v štvrťfinále dvojhry.

Najmä v úvodnom sete súboja medzi štvrtou a ôsmou nasadenou dvojicou, ktorý favoritky zvládli bez straty gemu, sa prejavil na Radwanskej náročný program - v nohách mala už štvrtkový osemfinálový zápas singlovej súťaže Sofiu Arvidssonovou a dve rovnako stretnutia odohrala aj v stredu.

Hantuchová s A. Radwanskou nazbierali v Pekingu 250 bodov do príslušného rebríčka, rozdelia si prémiu 22 260 dolárov.