Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. novembra 2006

Po župných poslancoch chcú notebooky aj mestskí poslanciPo tom, ako si na poslednom zasadnutí odhlasovali nákup notebookov z verejných prostriedkov pre vlastné potreby poslanci banskobystrickej župy, začínajú o podobnom návrhu uvažovať aj ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 1. novembra (WEBNOVINY) - Po tom, ako si na poslednom zasadnutí odhlasovali nákup notebookov z verejných prostriedkov pre vlastné potreby poslanci banskobystrickej župy, začínajú o podobnom návrhu uvažovať aj niektorí mestskí poslanci v Banskej Bystrici. Podľa poslanca Richarda Lačného sú už notebooky pre ich poslaneckú činnosť nevyhnutnosťou. "Je to prostriedok, ktorý je už úplne normálny na komunikáciu a prácu mestských zastupiteľstiev. Nie je to žiaden prepych, ale úplne štandardná vec," povedal pre agentúru SITA Lačný. Otázka, či by si nemohli poslanci kúpiť notebooky sami, nebola podľa neho myslená vážne. "Poslanecká činnosť nie je len vec dobrovoľníctva. Už dosť, že poslanci dávajú svoj voľný čas pre osoh občanov," pripomenul Lačný.

Magistrát v odpovedi na interpeláciu poslankyne Ľudmily Priehodovej na porovnanie nákladov kopírovania materiálov pre poslancov s prípadným nákupom poslaneckých notebookov uviedol, že za jedno volebné obdobie je terajší systém kopírovania výhodnejší o 683-tisíc korún. Pri výpočtoch pracovníci magistrátu vychádzali z priemerného počtu po 55 kópií zo 150 strán na jedno zasadnutie, 60 halierov za kopírovanie jednej strany a 100 korún za nákup 500 kusov papiera. To pri 52 zasadnutiach mestského zastupiteľstva a rovnakom počte zasadnutí mestskej rady v tomto volebnom období predstavuje sumu 437-tisíc korún. Pri priemernej cene notebooku 28-tisíc korún a nákupe minimálne 40 kusov vyšla suma 1,12 milióna korún. Lačný tieto výpočty spochybnil ako nepresné a nekompletné. Podľa neho je cena 60 halierov za prekopírovanie jednej strany podhodnotená, nepočítalo sa ani s opotrebovaním kopírky a ani s cenou práce pracovníka, ktorý ju obsluhuje.
O nákupe notebookov pre banskobystrických komunálnych poslancov by sa malo hovoriť pri prerokúvaní budúcoročného rozpočtu mesta.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Saddám buď zomrie alebo bude opäť prezidentom, tvrdí právnička
<< predchádzajúci článok
Súd možno budúci týždeň ukončí kauzu račianskeho starostu

Po župných poslancoch chcú notebooky aj mestskí poslanci - diskusné fórum čitateľov