Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2009

Pobrežie Venezuely zasiahlo silné zemetraseniePobrežie Venezuely v sobotu zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,4, ktoré vzniklo približne 100 kilometrov západne od hlavého mesta Caracas. Informoval o tom Úrad pre geologický prieskum ...Zdieľať
WASHINGTON/CARACAS 13. septembra (WEBNOVINY) - Pobrežie Venezuely v sobotu zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,4, ktoré vzniklo približne 100 kilometrov západne od hlavého mesta Caracas. Informoval o tom Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov amerických (USGS), ktorý zaznamenáva zemetrasenia na celom svete. Otrasy podľa neho nastali o 15:36 miestneho času (22:06 SELČ) v hĺbke 10 kilometrov pod oceánskym dnom pri pobreží venezuelského štátu Aragua. Najbližšie väčšie mesto je prístav Puerto Cabello vzdialený asi 35 kilometrov. Venezuelský minister vnútra Tarek El Aissami uviedol, že jeho úrad zatiaľ nemá žiadne informácie o prípadných materiálnych škodách alebo obetiach.


Riaditeľ venezuelského seizmologického úradu Francisco Garcés informoval o zemetrasní s magnitúdom 6,2, po ktorom nasledoval slabší otras s magnitúdom 4,0. Tlačová agentúra Associated Press uvádza, že otrasy rozkývali budovy v Caracase, iba málo ľudí sa ich však rozhodlo opustiť. Problémy nehlásili ani z blízkych štátov Carabobo a Aragua.

Americké tichomorské centrum varovania pred tsunami, ktoré vydáva výstrahy aj pre Atlantický oceán, vylúčilo hrozbu vzniku ničivých vĺn. Napriek tomu však upozorňuje na "malú možnosť lokálnych tsunami, ktoré môžu zasiahnuť pobrežia ležiace obvykle najviac 100 kilometrov od epicentra zemetrasenia".

SITA_AFP_AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko navštívi prvá dáma Nigérie
<< predchádzajúci článok
Washington zaplavili odporcovia Obamovej reformy

Pobrežie Venezuely zasiahlo silné zemetrasenie - diskusné fórum čitateľov