Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

02. apríla 2011

Počas MS v hokeji budú v pohotovosti policajti i záchranáriPočas košickej časti majstrovstiev sveta v hokeji budú na bezpečnosť dohliadať okrem štátnej a ...Zdieľať
slovensko pred ms v hokeji 2011 Steel Aréna - košický stánok konania tohtoročných Majstrovstiev sveta v hokejiFoto: SITA/Ivan Fleischer KOŠICE 2. apríla (WEBNOVINY) – Počas košickej časti majstrovstiev sveta v hokeji budú na bezpečnosť dohliadať okrem štátnej a mestskej polície aj hasiči, profesionálni zdravotnícki záchranári a dobrovoľníci zo Slovenského červeného kríža. Podľa informácií košického magistrátu, v prípade nutnosti využijú aj služby protichemickej jednotky. Ako informoval splnomocnenec košického primátora pre majstrovstvá Otto Brixi, mesto počas šampionátu zriadi na koncoch Hlavnej ulice tzv. záchranné bunky, v ktorých budú osádky a vozidlá rýchlej zdravotníckej pomoci, hasiči aj niekoľkí mestskí policajti. Tí budú poskytovať služby pre návštevníkov fanúšikovskej zóny.


V službe bude 80 mestských policajtov, z čoho dvanásť bude tvoriť tzv. pohotovostnú jednotku. Mestskí policajti budú rozmiestnení na kľúčových miestach, kde sa budú koncentrovať fanúšikovia – pri železničnej a autobusovej stanici, v mestskom parku, na Hlavnej ulici a v okolí Steel arény. Zvýšený počet hliadok má byť aj v okolí hotelov a ďalších ubytovacích zariadení. Pri vstupoch do jednotlivých zón a Steel arény budú návštevníkov prísne kontrolovať, či so sebou nemajú pyrotechniku, zbrane, alebo iné predmety, ktoré by mohli ohroziť zdravie alebo majetok občanov. Organizačný výbor vyzýva fanúšikov, aby si na hokejové zápasy brali len nevyhnutné osobné doklady, peniaze a oblečenie.

Všetci návštevníci pri vstupe absolvujú bezpečnostnú kontrolu. Zakázaný je vstup s dáždnikmi, bicyklami, detskými kočiarmi, kolieskovými korčuľami a inými prepravnými prostriedkami a rovnako sú zakázané kovové, drevené, ostré či iné predmety. Pre tých, ktorí si takéto veci napriek zákazu donesú, pripravili špeciálne úschovne, ktoré budú pri nástupnej ploche neďaleko Steel Arény. Budú si tam môcť odložiť napríklad aj dáždniky. Usporiadatelia návštevníkom odoberú bez náhrady aj prípadnú zábavnú pyrotechniku či iné predmety, ktoré by mohli ohroziť zdravie ostatných návštevníkov, alebo poškodiť vnútorné zariadenie a vybavenie Steel arény. Zakázaný je vstup s fotoaparátmi a kamerami, s jedlom a akoukoľvek fľašou, aj z PVC. O občerstvenie je postarané priamo v aréne, kde je k dispozícii niekoľko bufetov, barov, reštaurácia, nápojové a iné automaty. V celom objekte platí prísny zákaz fajčenia Medzinárodná hokejová federácia zakázala aj predmety, ktoré vydávajú zvuky. Sú medzi nimi napríklad bubny, vuvuzely, rapkáče či píšťalky.

V súvislosti s hokejovým šampionátom mesto pripravuje dočasnú novelu všeobecne záväzného nariadenia, ktoré upravuje požívanie alkoholu na verejnosti a nočný pokoj.

„Od 28. apríla do 15. mája budú môcť návštevníci na verejnosti piť pivo. Plánujeme predĺžiť aj začiatok nočného pokoja až na 23. hodinu, teda do ukončenia zápasov v Košiciach a Bratislave," uviedol Brixi. Musí to však schváliť ešte mestské zastupiteľstvo, ktoré zasadne tesne pred začiatkom šampionátu.

Ako uviedol Brixi, budú sa snažiť motivovať bezdomovcov, aby sa presunuli do zariadenia Oáza - nádej pre nový život v Bernátovciach, kde im chcú ponúkať aj jedlo, postaviť stany a plánujú zvýšiť kapacitu približne o sto miest.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z Fukušimi I vyteká do mora vysoko rádioaktívna voda
<< predchádzajúci článok
Deň narcisov podporí 15. apríla aj bratislavská ZOO

Počas MS v hokeji budú v pohotovosti policajti i záchranári - diskusné fórum čitateľov